Bvdub – švelnus kaip žudikas

2015-11-09        

Bvdub_-_Safety_in_a_Number

Prieš savaitę pasirodė naujas Bvdub albumas Safety in a Number. Jis jau antras šiemet ir kažkelinkioliktas Bvdub diskografijoje apskritai.

Ir nors, atrodytų, tai tik dar vienas „nuobodus“ Brock Van Wey darbas – neatsispiriu paklausyti, ką jis vėl įrašė. Juolab, kad Brock’as tvirtina, jog tai geriausias jo darbas.

Kaip visuomet, kompozicijų trukmės vidurkis čia apie 13 minučių. Nors ne, ne visuomet. Dažniau būna taip, kad amerikiečio kūriniai trunka nuo 20 iki 27 minučių. Tad labai suprantu, kodėl jis nenori dalintis albumo ištraukomis.

no sound samples or streaming, please understand – this is the most involved, complete, and intense album i have ever made – over a two-year span, on two continents. this is, for me, the zenith of my ambient sound, and voice, to date. those who understand my sound, and my voice – i hope you can trust me, as i trust you. and that’s who this is for. i’m asking you to take a leap of faith, and experience this as it should be – in its entirety, as it was meant to be – not flipped through and judged in 2-second intervals as you skip through sound samples or listen with half an ear while you’re in your car, or at your friend’s house.
i take a leap of faith every time i put my heart and my life on my sleeve, for all to hear, and this time i ask you to do the same… together we can return music to being a true experience – not just a distraction.
i am forever grateful for your trust and support.

78 minutes trunkantis darbas, kaip Brock’as pats akcentuoja, neturėtų būti klausomas epizodiškai. Čia jums, mlia, ne Red Hot Chili Peppers. Čia įsigilinti reikia. Ko gero, kaip tik dėl to ambient muziką man taip patinka.

Iš šešių kompozicijų – beveik visos su vokalais. O tai sustiprina įspūdį. Kompozitorius balsus naudoja kaip papildomą instrumentą juos užkilpindamas kartu su garsais, šitaip generuodamas savotiškas mantras (iš albumo viršelio nesunku atspėti, ant ko šiuo metu pasėdęs Brock’as).

Kai kurie vokalai iš pirmo pasiklausymo gali pasirodyti kiek kekšiški. Tokie, kokis dažniau savo gabaluose mėgsta naudoti DJai iš Olandijos. Gali pasirodyti, jog panašiai skamba mergina įžanginiame numeryje Warm Tear in Three Colors. Bet jei paklausytumėte kelis kartus…

 

O smagiausias paradoksas, susijęs su Bvdub, yra kūrėjo įvaizdžio ir jo skambesio kontrastas. Brock Van Wey ištatuiruotas, kaip kolumbiečių kartelio narys, o jo muzika šilta, trapi ir gležna.

0006105609_10

Keisčiau yra tik skaityti po nuotrauka gerbėjų užuojautas dėl katuko netekties.

 

Albumas išleistas 365 vienetų tiražu ir žadama, jog niekad nebus perleistas. Jei jums patinka tai, ką girdite – paremti kūrėją galima čia.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.