Pavasariui įsibegėjus daug reiverių turi tendenciją rinktis į įvairias industrines lokacijas. Kažkada tai buvo Tauro alaus gamykla, Vingio parko estrada. Šįmet klubas (na, gal greičiau dar vienos ultra erdvios nebenaudojamos patalpos) vardu Aparat.

Nelabai kažką turiu pasakyti apie daugumoje salių skambėjusį rubylniką, nes išgirdęs iki maksimumo užsuktus 4/4 takto garsus, kurie skamba ištisas kelias valandas pasijuntu nejaukiai. Ima skaudėti galvą. Organizmas reikalauja alaus bendram tonusui pakelti. Ir subtilesnių garsų.

Todėl iš karto prisipažinsiu, kad nieko doro negalėčiau pasakyti apie šio renginio hedlainerį Panacea, kurio pliki bytai (nors ir pavarijuojami breakcore/d‘n‘b/dubstep tematika) man nekėlė jokių emocijų. Taip, yra ten daug jėgos, žavu žiūrėt vieni į patį maestro, besitampantį prie pulto keistais dantimis. Publika smaginosi.

Varnelė galvoj esančioj užrašankėj padėta, bet ne daugiau. Prieš porą metų varęs Enduser paliko žymiai žymiai didesnį įspūdį (jei tik galima lyginti šiuos du atlikėjus).

Atvirai pasakius, Blitzkrieg buvo geras tuom, kad atskleidė labai gražią puokštę Lietuvos elektronikos talentų. Matyt, todėl iš karto ilgesniam laikui prilipau prie mano jau išgirtų Brolis X 96 Wrld, kurie nors ir nedrįsta lipti iš griežtų beats kanonų į platesnius vandenis, bet varo užtikrintai. O turint galvoje jų amžių, nusimato smagios perspektyvos, jei tik noro groti neužgoš kiti gyvenimiški aspektai.

Netikėta kiek vyresnsė kartos atstovo Vaiperio kolaboracija su Migloko taip pat maloniai nustebino. Ir nors mergaitė kartais atrodo kiek pasimetusi Vitalijaus bytų pasaulyje, jaučiama kažkokia vidinė šių dviejų artistų simbiozė, leisianti išgirsti labai gražių sąskambių. Nors jų ir taip nemažai. Juos girdint, net nelabai traukė klausyti SHITDISCO DJ seto? DJ setas? Gi turėjo būti laivas? Ar kažką praleidau? Bet kuriuo atveju, tikėjausi masyvios tusovkės, kuriomis jie, kiek žinau, garsėja. Su stage divingu, dance punk energija, iš proto einančia publika ir underground vaibu. Gavau poskystį DJ setą, kurio selekcija ne ką tesiskiria nuo mūsų vietinių didžėjų. Ačiū bent už Yeah Yeah Yeahs remiksą ir minutę M.I.A. Paper Planes.

MC Messiah rap-funk poezijos aš nelabai suprantu. Nors jo muzikiniais ir filologiniais gabumais neabejoju (kaip ir jo ansamblio sugebėjimais gerai groti), bet viskas kažkaip per daug lokalu ir… paprasta. O dar tas poklaikis garsas. Matyt, garsistams nelengva buvo persijungti nuo laptoptų iki kelių žmonių bendo garsinimo. Anyway, jaučiu, jog MC, Garo ir visa Skraidančio radijo chebra yra teisingi čiuvakai. Beveik kolegos.

Buvo pareiga pažiūrėti ir palaikyti dar vienus naujokus M-Theory. Pastarieji, gręžte gręžė žemus, voblas ir pjūklus iš to, kas vadinama dubstep. Taip, jie nori būti pačiais ekstremaliausias, kiečiausiais ir mūrines sienas griaunančiais žemų vyniotojais. Stiprios konkurencijos jiems kol kas nėra. Vyriokai puikiai jaučia mūsų publikas ir puikiai žino, kada pasukti reikiamą knobą, kad pasigirstų kietas dropas ir blokštų kelis metrus atgal. Pačių elgesys už pulto taip pat rodo begalinį pasitikėjimą savo muziką. RSPKT.

Visgi, jie  – ne tokie kieti pankai kaip 2 Fresh ir Quazar aka Monday Jazz. Kaip mane nustebino šitas tandemas. Mat, jų pusiau seto pusiau laivo metu galėjai išgirsti daugybę šiuo metu ypač vežančių dalykų. Puikiai balansuojama ant subtilumo, energijos, bass ribos, neprarandant humoro jausmo. Čia pasigirsta Flying Lotus, čia jau Sleigh Bells gitaros, po to kažkokie 90’s rave atgarsiai, Aphex Twin, Twin Peaks pagrindine tema, Kardiofonas…  Aaaa….. Kas keisčiausia, kad ši muzikinė mišrainė sudaro vieną, gerą konceptualų miksą – žaidimą publikos reakcijomis. Ir matyti, kaip jiems patiems tai smagu. Nebuvo poilsio akimirkų. Tačiau tokia muzika nevargina. Turbo.

Dar vienas perspektyvus jaunuolis Ophex savo hard baile funk/brazilian ghetto/(įsirašyti patiems) ritmais užbaigė vakarą. Gaila, kad aikštelėje tebuvo vos keletas ištikimiausių gerbėjų, nes toks šou buvo vertas pilnos salės. Na, manau, jis dar jas surinks.

Tai toks tas mano Blitz flashas. Ne, nesupraskite manęs klaidingai. Renginys nebuvo blogas ir aš puikiai praleidau laiką. Tiesiog nebuvo to netikėtumo ir nuostabos. Arba tiesiog aš nemėgstu rubylniko.

P.S. Flashą rašiau darbe, fone skambant Annie Lennox No More I Love You‘s. Nuostabus kūrinys….


Degtukų dežutės foto autorė: Kotryna So.


Bangos Koncertai

6 Replies to “Blitz flash”

Leave a Comment

Your email address will not be published.