Paminklą The Beatles žvaigždei Johnui Lennonui sostinės Lukiškių aikštėje inicijavęs miesto meras Artūras Zuokas bus pakviestas į vos po poros savaičių įvyksiančią Baltijos baleto grupės premjerą Saulės smūgis pagal The Beatles muziką.

Pasak Baltijos baleto grupės idėjinės lyderės ir režisierės Marijos Simonos Šimulynaitės, kviesdama A.Zuoką į premjerą, kuri įvyks jau spalio 10 d. Ūkio banko teatro arenoje, trupė nori tiesiog padėkoti už menininkų palaikymą ir originalų požiūrį į kultūrą.

„Mero dėmesys The Beatles lyderiui Lennonui, mums, be jokios abejonės, padeda paskutinėse spektaklio repeticijose palikti paskutines jėgas. Juk Saulės smūgį įkvėpė legendinė britų ketveriukė, o spektaklio metu skambės vien tik jos muzika. Kviesdami merą į premjerą, būsime tikri, jog žiūrovų tarpe bus The Beatles gerbėjų, o tuo pačiu tikėsimės, kad jis toks ne vienintelis. Lygiai tokias pačias viltis dedame ir į šiuolaikinį baletą. Mūsų tikslas – išmokyti lietuvius jį pamilti“, – sako režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

Tiesa, į premjerą taip pat žada atvykti ir skandalingasis SEL lyderis Egidijus Dragūnas su kompanija. Neseniai atlikėjas išreikškė gan aršią savo nuomonę, skirtą Vilniaus merui dėl Johno Lennono paminklo, Lukiškių aikštėje.

„Baltijos baleto grupė tiki, kad šiuolaikinio baleto spektaklio pagal The Beatles muziką premjera padės įsivyrauti taikai, o didžiausias dėmesys bus skiriamas tik vaizdui scenoje“, – šypteli M.S. Šimulynaitė.

Svarbiausias Saulės smūgio atsiradimo „kaltininkas“ – 1968-aisiais dienos šviesą išvydęs daugeliui puikiai žinomas animacinis filmas Yellow Submarine, vaizdžiai pasakojantis apie dviejų pasaulio gėrio ir blogio kovą. Būtent The Beatles vyrukų siurrealistinė kelionė povandeniniu laivu tapo vienu pagrindinių naujojo BBG spektaklio motyvų, papildytu Ivano Bunino apsakymo Saulės smūgis elementais.

Kostiumų idėja įkvėpta filmo Vandenyno gelmės iš dokumentinių filmų ciklo Planeta žemė. Įvairiausi povandeniniai gyviai atgims medžiagų klostėse ir spalvų paletėse. Spektaklio kostiumų dailininkė – Agnė Jegelavičiūtė.

Nespėjusiems ar netilpusiems, Saulės smūgis bus dar kartą sušoktas spalio 16 dieną.

Afiša Ašaros Teatras

Leave a Comment

Your email address will not be published.