Jau šį penktadienį, lapkričio 12 dieną nuo 22 valandos  į Vilniaus barą Taverna Moldova (Labdarių g. 8) pasišokti Balkanų muzikos diskotekoje kvies Baltic Balkan DJs, savo pajėgas sustiprinę Varšuvos klubų pažiba Warsaw Balkan Madness.

Be muzikos, praėjusį mėnesį Vokietijos ir Prancūzijos klubuose pasirodę Baltic Balkan žada vakarėlio lankytojus nustebinti ir iš Brašovo miesto atvykusia rudąja meška. Pasak senos Moldavijos ir Rumunijos tradicijos, prieš žiemos miegą meškos turi būti gerai primaitintos, kad nepabusdamos guolyje sulauktų pavasario ir nekeltų bereikalingo erzelio.

Todėl vakarėlio Slivovica Beprotica organizatoriai žada pasirūpinti ir specialia kaina, taikoma slyvinei degtinei ir rakijai. O pats vakaro pavadinimas yra parinktas pagal kultinės serbų grupės Slonovski Bal kūrinio Hočemo tekstą, kurį mintinai moka visi Baltic Balkan balių lankytojai.

Warsaw Balkan Madness – projektas, kurį Varšuvoje sukūrė jungle stiliaus didžėjus Robert Radzimirski. Savo pasirodymuose jis, kaip pats sako, derina geriausią Pietų ir Rytų Europos muziką su šūkiu In Etno Bass We Trust!.

Už širdies griebiantys smuiko garsai, išprotėję pučiamieji, subtilūs klarneto pasažai ir nepakartojamas akordeono garsas – visą tai Warsaw Balkan Madness derina su giliu bosiniu skambesiu ir moderniais šokių muzikos ritmais.

Hip-hop, reggae, dancehall, dub, dubstep, electro, techno, jungle, drum&bass, breakcore – visus šiuos stilius puikiai pažįstantis Robertas derina juos su tradiciniais klezmer, gipsy ir Balkanų muzikos garsais. Neveltui apie jo pasirodymus Lenkijos muzikos kritikai yra rašę, kad šis unikalus derinys „šokių aikštelėje maitina ne tik kūną, bet ir sielą“.

Įsimintiniausias Warsaw Balkan Madness pasirodymas iki šiol įvyko Makedonijoje, Kočani miestelyje, iš kurio yra kilęs garsusis Balkanų muzikos ansamblis Kočani Orkestar. Tačiau, pasak didžėjaus, ir vietos pučiamųjų virtuozus nustebino jo gebėjimas derinti klasikines melodijas su modernia šokių muzika.

Warsaw Balkan Madness pasirodymuose netrūksta ir pas pietinius kaimynus sukurtos muzikos – čia skamba ir klasikiniai Kayah ir Gorano Bregovičiaus duetai, ir bene geriausiai Vakaruose žinoma Lenkijos folk grupė Warsaw Willage Band. Vis dėlto didžiausiu pastarųjų metų Rytų Europos scenos atradimu Robertas vadina folkstep kolektyvą Village Kolektiv, kurį šiemet išgarsino albumas Subvillage Sound.

Warsaw Balkan Madness internete
www.myspace.com/junglefeelingsselecta

Baltic Balkan internete
www.myspace.com/balticbalkan

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *