Ateinantį penktadienį Studio 9 – gyvos švedo Opolopo improvizacijos

2013-09-19        

OpolopoRugsėjo 20 d. į sostinės kūrybinę erdvę Studio 9 sugrįžta šviesias šokių muzikos muzikos spalvas reprezentuojanti klubinių renginių serija Comeunion. Penktadienį pirmoje naujo sezono naktyje ilgamečiai house kultūros ambasadoriai broliai Deep Inc su kolegomis Mantu Dusty bei Antanu pristatys svečią iš Švedijos Opolopo ir gyvą jo pasirodymą.

Tokyo Dawn Records kompanijos atstovas savo muzikines klajones pradėjo dar būdamas vaiku – jo tėvas buvo tarptautinio lygio klavišininkas, su kuriuo būsimasis Comeunion svečias išmaišė nemažą pasaulio dalį. Šių kelionių metu sūnaus skonį ugdė Herbie Hancock, Quincy Jones, Kraftwerk ir kitų XX a. standartus drąsiai laužiusių muzikantų įrašai – jų įtaka Opolopo kūryboje ryškiai juntama iki šiol.

Daugiau nei dešimtmetį muziką kuriantis artistas šiandien yra trijų albumų autorius, dirbantis tiek su didžiosiomis įrašų kompanijomis Warner Brothers bei Sony/BMG, tiek su mažais pogrindžio leiblais. Ypatingai didelį būrį gerbėjų jis turi Japonijoje – šios šalies melomanai atlikėją vertina už jiems artimą kosminį estetišką skambesį.

Lankydamas klubus įvairiose planetos vietose, Opolopo juose pasirodo ne tik didžėjaus amplua – į Vilnių jis atskrenda apsiginklavęs net keliais muzikiniais instrumentais. Šių dėka jo setai virsta sunkiai prognozuojama improvizacija, kurioje house muzika maišosi su džiazo ir fanko motyvais.

Netikėti švedo viražai prie pulto taps ne vieninteliu maloniu penktadienio atradimu. 100 ankstyviausių Comeunion nakties šokėjų prie Studio 9 durų dovanų gaus pirmąjį S9 miksą, kuris nuo šiol klausytojus džiugins kartą per mėnesį, o jį kaskart įrašys vis kiti Studio 9 renginių serijų šeimininkai.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.