Kanados emigrantas Berlyno padangėje surentė naują, kaip pats vadina, patį intensyviausią albumą Eight. Scott Monteith, arba Deadbeat, už kelių savaičių paleis aštuonių kūrinių, aštuntą studijinį žvėrį.

Deadbeat yra daugiau nei dešimt metų gyvuojantis dub techno projektas. Tai vienas originaliausių prodiuserių, dirbantis minimalizmo atšakoje, nuolatos varijuojantis tarp dub, reggae, minimal, IDM, techno, ambient ir kitokios subtilios muzikos juostoje. Ilgus metus tarnavęs ~scape, šiuo metu turintis nuosavą BLKRTZ studiją, jau keletą metų iš eilės tampa vasaros grojaraščių lyderiu.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2012/08/7_Yard-skit.mp3|titles=7_Yard skit]

Aštuntasis albumas turi kaip reta daug kolegų – talkina Daniel TateWagon Repair, Dandy Jack ir pats Mathew Jonson. Albumas turi pakankamai aiškią loginę seką su ankstesniais darbais – Radio Rhotko  talpino labiausiai inspiruojančius autorių kūrinius, o praėjusių metų Drawn & Quartered tapo liquid’ine įprastinio Deadbeat greičio relaksacija. Natūralu, jog Eight – kiek kitoks. Jis greitesnis, intensyvesnis, bei sunkesnis. Tačiau visa tai – tik malonūs pakeitimai jo muzikinės karjeros evoliucijoje. Audioriver‘io metu pristatęs kone visą Eight, Scott’as tik dar kartą patvirtino, kad jo muzika yra puikus gamtos reiškinys, sutinkamas kuo garsiau.

Papildyta studijinė amunicija (Moog ir Prophet 600) įnešė naujų potyrių Deadbeat fronte (turiu omeny puikų albumo atidarymą su kompozicija The Elephant In The Pool), tačiau šis albumas tikrai neišlaiko jo kaip lyderio siekiant dub techno aukso puodo. Iš aštuonių kūrinių vienas girdėtas anksčiau (nieko bloga tame nėra, bet vistiek – neintriguoja), o kūrinys My Rotten Roots skamba kaip copypaste iš jo Roots And Wire [2008] albumo – Deep Structure. Taigi lieka tik šeši,  iš kurių pusė (pabrėžiu – 3) yra verti dėmesio. Analizuojant statistiškai – tik neblogas albumas. Sutinku, jog seni Primordia [2001] ir Something Borrowed.. [2004] laikai jau praeity, tačiau iš atlikėjo, tapusiu ilgamečiu favoritu su kūriniais Fixed Elections ar Where My Love Has Gone, viltasi kiek daugiau. Nepaisant to, jo skambesys vistiek lieka vienu originaliausiu dub techno arenoje, todėl labai smagu girdėti jį sugrįžusį.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2012/08/1_The-Elephant-in-the-Pool-skit.mp3|titles=1_The Elephant in the Pool skit]
Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.