Artėjančio savaitgalio ritmai su festivaliu Centras

2013-04-11        

Nuo pirmadienio po Kauno centro kultūrines erdves gastroliuojantis alternatyvios muzikos ir meno festivalis Centras sugrįžta į istorinę Romuvą. Čia, senutėje kino salėje, laukiami visi, pasiryžę netradiciškai sutikti savaitgalį su gyvų audiovizualinių pasirodymų programa.

Balandžio 11 d., ketvirtadienį, legendinės Romuvos erdvės priklausys avangardiškajai grupei Kriget (Švedija), kolektyvui AVaspo (Lietuva) ir jauniesiems medijų meno kūrėjams Bionics (Lietuva). Instrumentinė eksperimentinė grupė Kriget gyvuoja jau trejus metus, yra išleidusi tris albumus, paskutinysis – Dystopico. Šį kolektyvą sudaro trys nuolatos eksperimentuojantys, vidinės ramybės per muzikinę raišką ieškantys menininkai. Simbolinis ir grupės pavadinimas Kriget, kuris, išvertus iš švedų kalbos, reiškia „karas“. Mechaniška, kapota, tačiau tuo pačiu žaisminga ir laisva Kriget muzika – tarsi teigiamas smegenų sukrėtimas, sukeliantis sąmonėje netikėtų vaizdinių.

Sakoma, kad kai kolektyvo AVaspo jau buvo neįmanoma nepastebėti, tapo aišku – jis yra būtent tai, ko seniai trūko Lietuvos eksperimentinėje scenoje. Įkvėptas poetės ir dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės vizijų, šis projektas tampa savotiška audiovizualinės poezijos išraiška, kurioje jungiasi vienų labiausiai intriguojančių jaunosios kartos lietuvių kompozitorių, multiinstrumentalistų ir video menininkų talentai. Šįkart kolektyvas tęsdamas vandens tematikos pavadinimų ciklą, pristato savo naujausią albumą Kraujuojantis Okeanas. AVaspo muzikoje ne tik „laksto“ bizonai, bet taip pat persipina psych-pop, experimental stiliai, vieni kitų neužgoždami, netgi sustiprindami poveikį.

Kita lietuvių grupė – Bionics – pristatys audiovizualinį projektą Versus. Išpildant festivalio temą – „medijų tarmės“, šiame performanse pagrindinis dėmesys bus skiriamas programavimo kalbai. Pagrindinis kūrėjų uždavinys – sujungti technines, fizikinės prigimties medijas (garsą, vaizdą) ir interpretuoti jas kaip naujai kuriamą vizualinę ir garsinę kalbą.

Balandžio 12-ąją, festivalio Centras gyvų audiovizualinių pasirodymų programą tęs sparčiai garsėjančio kolektyvo Kurak (Lietuva), vaizdo žokėjų – Ivo Schindler, Luis Sanz ir Andrea Reisner (Šveicarija) bei disko žokėjų grupės Okupacija von ^ domas (Lietuva) pasirodymai. Kaip vieną iš festivalio staigmenų būtų galima paminėti alternatyvios muzikos  grupę Kurak. Kolektyvą subūrė instrumentalistas ir kompozitorius Vygintas Kisevičius, grupių Fusedmarc ir Empti narys. Netrukus prie projekto prisijungė kviestiniai, ryškiu muzikiniu charakteriu pasižymintys vokalistai, kaip Eglė Sirvydytė, Karolis Ramoška bei Markas Palubenka. Grupės nariai savo debiutinį EP Notes jau pristatė ne tik Lietuvoje, bet ir Talino muzikos savaitės metu. Su juo bus supažindinami ir festivalio Centras lankytojai. Galima teigti jog vos po keleto albumo pristatymų, kolektyvas Kurak pelnė didžiules melomanų ir muzikos kritikų simpatijas.

Daugiau informacijos apie festivalio programą – www.cntrs.lt, taip pat specialioje socialinio tinklo Facebook paskyroje: www.facebook.com/festivaliscentras

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.