Arklio_Galia_-_Antakalnis

„Albumą brandinome kokius 7 metus. Dainos kurtos ir lipdytos 16 kvadratinių metrų ploto garaže. Po įrašų ¾ grupės narių susirgo“, – naujo albumo Antakalnis istorijomis dalinasi grupės Arklio Galia nariai. Jį išgirsti gyvai grupė kviečia gegužės mėnesio pabaigoje.

Puikiai grojantys ne tik muzikos instrumentais, bet ir saviironija, Arklio Galios muzikantai naują dešimtdainį Antakalnį vadina paprasčiausiai visapusišku šedevru. „Ankstesni albumai buvo padaryti su meile ir netaupant jėgų, o šis – ne tik su meile ir netaupant jėgų, bet dar ir netaupant pinigų“, – pasakoja vokalą ir bosinę gitarą grupėje valdantis Žilvinas.

Išliaupsintas ne tik pačių grupės muzikantų, bet ir jų antrųjų pusių, albumas pasakoja išgalvotas istorijas apie Vilnių, Kauną, Nidą, mirtį ir pačius muzikantus. „Jis – apie įdomią lietuvišką realybę. Bandom išsiaiškinti, ar ji mums patinka.“

Visos dešimt dainų per kelias dienas buvo įrašytos su Tomu Verbaičiu už garso pulto, Kirtimų kultūros centre. „Jį įrašėm su eilinį kartą pasikeitusiu grupės sąstatu. Balsai įrašinėti atskirai, ir gerai – galėjome daug juoktis iš Žilvino vokalinių galimybių“, – prisimena muzikantai.

Ant scenos jau 11 metų nagrinėjantis lietuvišką roką Arklio Galios penketas šiandien susideda iš Vidmanto Aškinio (elektrinė gitara), Žilvino Jagėlos (bosinė gitara, vokalas), Mariaus Juknevičiaus (mušamieji), Tomo Lučiūno (alto saksofonas, elektrinė gitara) ir Danieliaus Pancerovo (baritono saksofonas).

Atlikėjai, save vadinantys nepilnapročių/nepilnadvasių jaunuolių grupuote, nebesuskaičiuoja, kiek tiksliai albumų spėjo išleisti per visą gyvavimo laiką: „keturi normalūs, daug nenormalių“.

Paklausti apie naujo albumo pristatymo koncertus grupės nariai įspėja: „įrašuose visa galia netelpa, tik koncertuose patirsite visą grupės energiją ir nuovargį. Netils gitarų solo, nenustygs vietoje žiūrovų kojų pirštai, o tarp dainų – vien anekdotai ir viktorinos su daiktiniais prizais!“

Arklio_Galia_live

Į albumo Antakalnis pristatymą ištikimi grupės fanai, kaip ir visus dešimt metų koncerte dar nespėję apsilankyti klausytojai, kviečiami gegužės 20 d. Vilniuje, Pavijone, gegužės 26 d. bare Fenix Alytuje bei 27 d. Kauno menininkų namuose.

Pasiruošti koncertams Arklio Galia kviečia iš anksto, žiūrint naują grupės vaizdo klipą Antakalnis, kurį, kaip ir naujojo albumo viršelį, kūrė pats grupės vokalistas Žilvinas Jagėla.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.