Neseniai pažįstamas (vardu Povkė) užrodė vieną grupę. Tai dabar klausausi kaip apsėstas. Panašiai kaip prieš metus buvo su S.Maharba.

Naujokai yra iš gretimos Baltarusijos sostinės Minsko. Vadinasi Mox (lietuviškai – samanos). Naujokais juos nelabai pavadinsi. Pogrindinė sąjunga Солнцецветы egzistuoja jau virš 15 metų. Jos dukterinės grupės Бэтманы Большой Украины ir B.O.M. (Волшебная Одноклеточная Музыка) reguliariai ir gausiai džiugina naujais leidiniais.

Retro-futuristinis Mox gimė prieš du metus. Tai vaikystė, sapnas, multikai, dreamwave, karuselės ir geležinkelis kartu. Vienintelis projekto narys – muzikos ir žodžių autorius Антон Кривуля, dažniau prisistatantis kaip Стереочувак – atsiradimo idėją aiškina kaip įniršį. Tokio tipo įniršį: Вы хотите инди-рок? Хуй вам! Получите Ласковый май!

Ko gero jau supratote, kad kalba eina apie eksperimentinę, psichodelinę pop muziką. Projektui klijuojamos chillwave, shoegaze ir гипногоджик etiketės. Neatidžiai klausantis (pvz. gabalo Кукушки) gali pasigirsti MGMT arba koks Neon Indian. Tačiau taip nėra.

Savo įtakos šaltiniais stereočiuvakas laiko Beach Boys, tačiau dažniausiai įvardija Ariel Pink, J Dilla, Arthur Russell…  Taip daro todėl, kad „А как современным дебилам объяснить, что лучшая группа на свете – The Beach Boys? Они не знают, что это такое, приходится писать им Джей Диллу и Ариэля Пинка.

Antonas dirba dizaineriu ir turi keturi vaikus: vyriausiam 17, jauniausiam metukų nėra. Antono noras – sugebėti pragyventi iš muzikos. Už tai jis mums įrašytų gražios muzikos.

Žavingas lo-fi. Atsiranda nemažai marozų nesuprantančių šios specifikos. Tokiems „kokybės mėgėjams“ projekto autorius pažada, kad sekantį kartą, ruošdamas naują įrašą, dar kelis sykius pravarys miksą iš kasetės į kasetę papildomai.

Mox sąskaitoje vienintelis albumas Миллиард желтых птиц pasirodęs pernai lapkritį ir penki singlai/ep. Viskas dalinama nemokamai čia.


Vakar pasirodė naujas video Mox kūriniui Господствующие Устрицы.

Bangos Sūru Šviežia

8 Replies to “Apsamanojęs Baltarusijos rubinas – Mox”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *