Daug kam netikėta, o didžiąją auditorijos dalį išties pradžiuginusi vasaros išvakarėse sostinėje debiutavo nauja gyvo ir aktualaus skambesio serija Silence Live. Antrasis serijos dublis po itin sėkmingo kanadiečio Caribou ir grupės koncerto Vilniuje keliasi po atviru dangumi – liepos 5-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse, Vasaros terasoje koncertą surengs australų grupė Architecture in Helsinki.

Melburno kvinteto indie pop paperka visą pasaulį
Dešimtmečio jubiliejų dar pernai atšventę Architecture in Helsinki, iki šiol savo baze laikantys Australijos didmiestį Melburną – ne tiesiog muzikantai, o multiinstrumentalistai. Po ketverių metų tylos šį pavasarį išleistą ketvirtąjį grupės studijinį albumą Moment Bends kai kurie kritikai vadina grįžimu prie savo formos, tokios, kokią žino visas pasaulis. Meistriškai nušlifuotas indie pop, eklektiškas požiūris ir įdomus dialogas su šokių aikštele. Sintezatorių orkestras, gitaros, būgnai ir daug vokalo. Tai, dėl ko Architecture in Helsinki aplink pasaulį sukorė jau ne vieną turą. Savo pavadinimo „kaltininkėje“ Suomijoje, beje, jie pirmą kartą lankėsi tik prieš ketverius metus!

Taip pat renginyje – estai Kosmofon
„Retrofuturistinis post-progressive muzikos ekspresas“ – taip išraiškingai save pristato dar vienas Silence Live pasirodysiantis kolektyvas (interviu su jais jau netrukus Suru.lt eteryje). Tai – dviejų estų astronautų-melomanų prieš trejus metus įkurtas projektas. Sintezatoriais ir būgnais scenoje manevruojantys vaikinai vis dar įrašinėja debiutinį savo albumą, bet prieš keletą mėnesių jau apšildė kitus pažymėtinus australus Cut Copy šių sustojimo Taline metu.

Koncertus lydės diskoteka
Jau spėjusių įsidėmėti Silence Live kokybės ženklą Vilniaus mokytojų namuose veikianti Vasaros terasa liepos 5-ąją, antradienį lauks anksti – nuo 18 val. Tiesa, namo eiti bus galima jau gerokai prašvitus – po australų ir estų koncertų gyvą pasirodymą surengs Silence komanda Mario ir Vidis, ištvermingiausiems šokėjams žadantys ir DJ setą.

Pastaruoju metu „ant lagaminų“ gyvenantis prodiuserių tandemas į Vilnių prieš pat koncertą grįš iš Ibizos. Pristatymo nebereikalaujančioje saloje duetas surengs net du debiutinius didžėjinius pasirodymus. Kol Mario ir Vidis keliauja po pasaulio klubus, nesiilsi ir jų kūryba – atskira plokštele išleistas Changed po truputį tampa pasauliniu vasaros hitu, o neseniai pasirodęs rinkinys Plastic People vieną po kito renka Berlyno house ir techno scenos gyventojų simpatijas bei taškus.

Išankstiniai bilietai į gausų antrąjį Silence Live vakarą su australais Architecture in Helsinki, estais Kosmofon bei dvigubais Mario ir Vidžiu Vasaros terasos bare.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *