Jau šį šeštadienį, kultūros bare Kablys debiutinį gyvo garso koncertą surengs žinomas Jugntinės Karalystės industrinės muzikos prodiuseris Ancestral Voices. Išskirtinį pasirodymą kūrėjas surengs trijų industrinę muziką puoselėjančių organizacijų – Didžiųjų Agregatų Inžinierių, Nekrokatarsis ir Ghia – antrą kartą rengiamame festivalyje Grandis.

Viename didžiausių tamsios elektroninės muzikos renginių šį sezoną taip pat pasirodys sparčiai populiarėjantis techno muzikos atlikėjas ANFS iš Graikijos. Tai – pirmasis ir ilgai lauktas jo pasirodymas Lietuvoje, kurio metu jis pristatys šiemet išleistą albumą Tzina’s House.

Be minėtųjų, Grandyje pasirodys dar devyni sceniniai vardai, tarp kurių ir žymiausi šios elektroninės muzikos kūrėjai iš Lietuvos. Tamsiose Kablio salėse sienas drebins retai pasirodantis, bet publikos itin mėgstamas OBŠRR, avangardinės triukšmo muzikos duetas Tiese, nauji scenos vardai Motas ir Arkhad, didžėjai Rookas, Švenčionis, Nut Polair ir Savage.

Specialiomis vaizdo projekcijomis pasirūpins Didžiųjų Agregatų Inžinierių komandos narys, analoginės vaizdo apdirbimo technikos meistras su-y.

Renginio organizatoriai pastebi, jog didesnių, tikslingų industrinės muzikos renginių – koncertų ir vakarėlių – Lietuvoje vyksta nedaug. Grandis ypatinga ir kitu aspektu – tai precedento Lietuvos pogrindinės muzikos istorijoje neturinti kolaboracija, jau antrą kartą sujungianti beveik visą aktyvią šio žanro renginių organizatorių bendruomenę.

Praėjusiais metais prasidėjusioje Grandyje pasirodė kultinis švedų industrinės muzikos kūrėjas Deutsch Nepal, sparčiai populiarėjantis techno prodiuseris Modeo ir žymiausi vietiniai kūrėjai bei didžėjai – Daina Dieva, Body Cargo, Oorchach, Rookas, Inner, Karkasas ir kt.

Festivalis Grandis įvyks jau šį šeštadienį, Kablyje, Kauno g. 5. Renginio pradžia – 22:00. Nepilnamečiai į klubą neįleidžiami. Bilietais bus prekiaujama renginio metu.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *