Ar tarp daugelio kitų metaforų šiame viršelyje neįžvelgiate įžūlaus pasityčiojimo iš visokių Ukrainų, Baltarusijų ir Lietuvų, perkančių iš Rusijos dujas?

Chamais, chuliganais, anarchistais, alkoholikais ir pasaulio gelbėtojais vadinta grupė Ленинград pristatė patį šviežiausią aštrios satyros, ironijos, humoro ir karčios gyvenimo realybės persunktą albumą Вечьный Огонь  (liet. Amžinoji Ugnis).


01 LUBIT NASH NAROD

Likus vos mėnesiui iki Vilniuje, Forum Palace rūmuose, vyksiančio koncerto, rusų rokeriai suteikė daugybę džiaugsmo savo gerbėjams. Šią savaitę visai netikėtai, porą dienų anksčiau nei žadėta Ленинград tinklalapyje pasirodė naujo albumo viršelis, primenantis dujinę viryklę, jo devynių dainų sąrašas ir nuoroda, pagal kurią galima nemokamai atsisiųsti visą dainų rinkinį.

Tiesa, nors „Amžinosios ugnies“ viršelis ir dainos pasirodė internete, grupės Ленинград lyderis Sergejus Šnurovas-Šnuras žiniasklaidai apie naujausią dainų rinkinį kol kas nieko nepasakojo ir jo pavadinimo neaiškino. Dažniausiai amžinąja ugnimi vadinama nuolat deganti liepsna, skirta amžinai prisiminti svarbų įvykį ar žmogų. Beje, tikroji amžinoji ugnis palaikoma nuolant tiekiant į jos vietą dujas, matyt, todėl rusų muzikantai albumo viršeliui ir pasirinko sovietmečiu dvelkiančios dujinės viryklės vaizdą.

Ką tik pasirodžiusiame Ленинград albume daugiausia dainos apie gyvenimą – tai, kas džiugina ir liūdina. Šnuras nesivaržydamas dainuoja apie tai, kuo yra gyvas, apie įgrisusius pareigūnus, nekenčiamus penktadienius, apie lėbavimą, pirmą pasimatymą ir greitą išsiskyrimą, nes meilė šiais laikais neturi kada mylėt.
04 ZAEBALO

Вечьный Огонь jau antroji rusų rokerių plokštelė šiemet. Ankstesnė – Хна – pasirodė balandį. Pastaroji net porą savaičių laikėsi pirmojoje legaliai Rusijos teritorijoje parduodamų kompaktinių plokštelių sąrašo vietoje. Įdomu tai, jog tuo pat metu buvo galima nemokamai atsisiųsti albumą iš interneto. Belieka tik spėlioti, ar Вечьный Огонь klausytojai priims taip pat šiltai. Iki Хна  nuo 2008-ųjų iki 2010-ųjų pabaigos Ленинград buvo išėję kūrybinių atostogų, kurių metu S.Šnurovas koncertavo su ne ką mažiau skandalingu projektu Рубль.

Nors S.Šnurovas-Šnuras niekuomet neapleido Ленинград muzikos ir grupės kūrybinių reikalų, apie 2007-uosius grupė pradėjo eksperimentuoti su moterišku vokalu. Ilgainiui buvo pasirinkta viena dainininkė – ilgakojė raudonplaukė džiazo atlikėja Julija Kogan. Daugumoje po grupės atgimimo 2010-aisiais įrašytų kompozicijų skamba praktiškai vien J.Kogan balsas.

Matyt, vėl norėdamas tapti ne tik idėjiniu, bet ir vokaliniu lyderiu S.Šnurovas naujajame albume Вечьный Огонь pagrindinę partiją atlieka daugumoje dainų. Įsimintino balso savininkė J.Kogan jam pritardama meistriškai padailina aštrius kūrinių kampus, sušvelnina rusiškus keiksmus ir pripildo muziką melodijos.

 

Šokiruoti ir stebinti mėgstančius Ленинград iš Sankt Peterburgo Vilniuje išgirsti galite lapkričio 5-ąją, Forum Palace rūmuose. Bilietus į renginį galite įsigyti internetu: http://www.bilietai.lt/lt/event/10062 ir Bilietai.lt kasose.
09 PIZDETS

Afiša Bangos Sūru

One reply to “Amžinoji Ugnis iš Leningrado”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *