Various_-_Air_Texture_Volume_IV

Jau trečią rudenį iš eilės Air Texture leidykla siunčia man savo kompiliaciją. Iš pradžių į šį leidinį žiūrėjau pro pirštus. Tiek dėl muzikos gausos aplinkui, tiek dėl „įtartino“ kompiliacijos turinio.

Pamaniau „eilinis Pop Ambient klonas“ ir pastačiau į lentyną vėlesnei perklausai. Tik sugrįžęs prie šio rinkinio supratau, kaip stipriai klydau.

Jei kam nors iki šiol neteko girdėti apie šią seriją, taip trumpai pristatau. Air Texture kompiliacija pasirodo kartą per metus, dviejų kompaktų ir skaitmeniniu pavidalu. Kiekvienos serijos abu kompaktus kuruoja skirtingi artistai. Kompiliacijos idėjos autorystė priklauso James Healy.

2012 į mano pašto dėžę įkrito vokas su turiniu, už kurį buvo atsakingi Loscil / Rafael Anton Irisarri.

Various_-_Air_Texture_Volume_II_promo

 

Po metų gavau dovanų Deadbeat / DJ Olive autorystės rinkinį.

Various_-_Air_Texture_Volume_III_promo

 

Už 2011-ais spalį pasirodžiusios kompiliacijos selekciją buvo atsakingi Bvdub / Andrew Thomas (dabar jau esu parsisiuntęs ir ją).

Prieš kelias savaites parduotuvių lentynas pasiekė kompiliacija Air Texture volume IV. Šįkart vadžios patikėtos Steve Hauschildt / Bnjmn duetui.

Various_-_Air_Texture_Volume_IV_promo

Beklausant šio pasakiškai gražaus rinkinio mano (dar nuo vasaros pasiklydusios) mintys susidėlioja į vietas. Ambient muziką mėgstu dažnai tamsesnę, permaltą per juodas girnas. O tai kas užfiksuota čia – man asocijuojasi su gamtos procesais vykstančiais rudenį. Kuomet žemė, besiruošdama žiemai, nusimeta lapus ir išgrynina tai, kas tikra. Išryškėja realus grožis, be maskuojančio makiažo. Panašiai, kaip moteris prieš miegą. Arba Skandinavija be karštakošių pietiečių.

Pirma kompozicija – kaip iš sapno:

 

Kalbant apie Air Texture palyginimai su Pop Ambient serija yra neišvengiami. Juolab, kad ir patys AT autoriai neslepia susižavėjimo vokiečiais ir įvardija juos kaip vienus iš svarbiausių inspiratorių. Man asmeniškai Air Texture serija patinka net labiau (su visa derama pagarba ze džermans). Dėl kelių dalykų.

Pirmas, tai be abejonės viršeliai. Šalti architektūriniai fragmentai yra kur kas geriau nei idiotiškai kičiniai natiurmortai, kurie man asocijuojasi su Vilniaus Pilies gatvės „menininkų“ kūryba.

Antras dalykas yra tas, kad Air Texture muzikinio pasirinkimo geografija yra kur kas platesnė nei vokiečių, kurie dažniausiai apsiriboja vietine pasiūla (beveik kiekvienoje Pop Ambient kompiliacijoje gali tikėtis rasti bent kelis iš Wolfgang Voigt, Ulf Lohmann, Thomas Fehlmann, Marsen Jules, Markus Guentner, Jens-Uwe Beyer … chebros).

Paminėtinas ir trečias dalykas. AT yra kur kas įvairesnis/įvairiapusis rinkinys (ir ne vien dėl minėtos geografijos). Įtakos tam, be abejonės, turi selekcija besirūpinančių asmenų muzikinis skonis. Nežinau, ar tai daroma specialiai, bet Air Texture pirmas kompaktas dažniausiai būna labiau pop ir prieinamas, tuo tarpu antras CD – labiau akademinis.

Negalėčiau įvardinti, kuri serijos dalis man yra artimesnė (tai priklauso nuo nuotaikos, paros laiko ir kitų dalykų), bet jau dabar laukiu Air Texture volume V.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *