A Girl Walks Home Alone at Night_poster

A Girl Walks Home Alone at Night – idiotiškesnį pavadinimą filmui, ko gero, sunku būtų sugalvoti. Juokingiau tik lenkai buvo išvertę vokišką animacinį porno filmuką, kurį užvadino wampiry pieprzą o wpół do pierwszej. (vampyrai dulkina pusę pirmos). Bet tai buvo dar tuomet, kai mokiausi mokykloje ir gyvavo VHS nuomos kultūra…

Paradoksas, bet šis filmas – vienas geriausių mano matytų pastaruoju metu. Tai savotiška Only Lovers Left Alive ir La leggenda di Kaspar Hauser simbiozė.

 

Herojai čia vos keli. Ir jie labai primena anuos, iš istorijos apie Kasparą Hauzerį: prostitutė, sąvadautojas, princesė, narkomanas… Visi spalvingi (nors filmas juodai-baltas). Juokingiausias jų – narkotikų prekeivis Saidas. Neabejoju, kad šio vaidmens prototipu buvo Ninja iš Die Antwoord.

Veiksmas vyksta menamame Irano (nors ir filmuota Kalifornijoje) miestelyje Bad City (taip, beveik Basin City), kur visi kalba aišku tik persiškai. Pagrindinis herojus važinėja prabangiu penkiasdešimtųjų automobiliu (režisierė net nesistengiama slėpti, kad iš jo norėjo nulipdyti persišką James Dean versiją), gyvena namie su tėčiu ir dirba… sodininku. Bandydamas atsigauti nuo X piliulės jis sutinka paslaptingą merginą.

Juostoje daug klasikinių film noir kadrų. Bet labiau už jas mane džiugina subtiliai išjaustas filmo tempas. Atrodytų, kad dalykai čia vyksta kiek per lėtai, bet iš tikrųjų tai yra kaip tik tas tobulas (o aš nedažnai naudoju šį žodį) laikotarpis. Vien ko verta scena, kai vis dar apsitvojęs Arash lankosi pas merginą namie

 

Beje, filmo garso takelis nusipelno atskyrų pagyrimo žodžių. Nenuostabu, nes režisierė yra didžėjė, be to grojusi boso gitara roko grupėje. Taigi, soundtrack’e (be White Lies) – vien azijiečiai. Puiki galimybė atrasti naujus perlus (kaip tai atsitiko filme Only Lovers Left Alive su Yasmine Hamdan). Lyderiauja čia Radio Tehran, Federale, Bei Ru ir Kiosk. Pastarieji sėkmingai koveriavo tadžikų žvaigždės Mubokarsho hitą Ay yorum biyo. Skamba kaip persiškas Cojus ir Kino.

Garso takelį fiziniu pavidalu galima įsigyti tik vinile. Ir jau dabar kainuoja brangiai.

A Girl Walks Home Alone at Night_vinyl

Garantuoju, kad ilgainiui šis filmas taps kultiniu (kaip kokio Jarmusho veikalai ar paauglių džiaugsmas Donnie Darko). Tuo tarpu jau dabar laukiu naujo Anos Lily Amirpour filmo The Bad Batch (su Keanu Reeves ir Jim Carrey) apie kanibalų meilės istoriją Teksaso dykumoje.

Ašaros Kinas

Leave a Comment

Your email address will not be published.