Area_2016

Pirmasis Lietuvoje industrinės muzikos festivalis po atviru dangumi – Area – vyksiantis liepos 22-24 dienomis Kazliškiuose, skelbia pilną kūrėjų ir atlikėjų sąrašą. Jame – tiek tarptautinėje scenoje pripažinti ir įvertinti, tiek nauji kūrėjai. Tarp svarbiausių vardų pasirodo NULIS:S:S:S – kultinį statusą pelniusio Lietuvos industrinės muzikos kūrėjo Lauryno Jukonio (Girnų Giesmės, Svaixt, Oro!Oro!, Budrūs) projektas; RookasDidžiųjų Agregatų inžinierių organizacijos vadas, vertinamas kaip vienas kruopščiausių ir techniškiausių Lietuvoje tamsios techno muzikos selektorių; šamaniškų tribalistinių kilpų kūrėjas Oorchach; lyrišką ir griežtą drone meistriškai kuriantis projektas Skeldos ir Dr. X-ray, hardcore industrial techno plokšteles sukantis jau bene dvidešimtmetį, per tą laiką sugrojęs visuose didžiausiuose festivaliuose po atviru dangumi Lietuvoje.

Per vieną savaitgalį Kazlų Rūdos savivaldybėje esančiame Kazliškių kaime pasirodys didžioji dalis kūrėjų ir selektorių, paprastai išgirstamų įvairiuose tamsiosios elektronikos renginiuose, kurie šaltuoju metų laikotarpiu vyksta Vilniaus klubuose Kablys, Yucatan bei alternatyviose erdvėse, kurios neabejingos griežtai elektronikai ir garso eksperimentams. Pasirodyti stacionarioje dengtoje scenoje, įkurdintoje proskynoje tarp miškų, festivalio organizatoriai Ghia pakvietė bendriniais industrial ir techno pavadinimais klasifikuojamos muzikos projektus ir diskžokėjus.

Kas bendro tarp dark ambient, drone, power electronics, noise ir techno? „Labai dažnai techno muzika ir įvairūs jos subžanrai – industrinis techno, ambient techno ir kiti – operuoja giminingais garsynais ir idėjomis, didysis skirtumas yra ritme – arba jo trūkume,“ – aiškina organizatoriai. „Šiuose žanruose matome daug panašumų, be to, pastebime, kad auditorijos migruoja vis įvairesniuose renginiuose ir vis dažniau atrodo, kad visą šį tamsios – tiek ritmingos, tiek ir ne – muzikos judėjimą galime laikyti vientisu reiškiniu. Publika, kuri lankosi industrial renginiuose, yra atvira pažinti ir atrasti, ir mums tai atrodo esanti šių subkultūrų ir bendruomenių stiprybė.“

Per dvi paras Area scenoje taip pat pasirodys: Atrac, Body Cargo, Eduardo de Bucini, Hìldå, Inner, Inwards, Karkasas, Maldur Atai, Marius VA, Nut Polair, Patricia Kokett,  Tiese, Urba Urba. Visa informacija apie kūrėjus ir atlikėjus skelbiama festivalio tinklapyje area.ghia.lt. Išankstiniai bilietai jau prekyboje, artėjant festivaliui, bilietai brangs.

Area_2016_poster

Suru.lt suteikia progą laimėti du kvietimus į šį renginį. Jums tereikia pažymėti („užtaginti“) draugą, su kuriuo vyksite į Kazliškes, komentuojant atitinkamą įrašą Suru.lt fajeboko paskyroje.

Nugalėtojas paaiškės burtų keliu. Jam atiteks abu kvietimai.
Konkursas vyksta iki trečiadienio liepos 13 dienos 13 valandos.

Afiša Bangos Konkursai Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *