1DERL& debiutas sudėliotas iš atspindžių

2012-05-24        

Estijos bass scenos viršininkas Margus Löve nupiešė nuosavos stebuklų šalies (slapyvardis 1derl& šifruojama kaip wonderland) atspindžius debiutiniame albume Reflection.  

Margus, taip pat žinomas L-OW ir Lizon slapyvardžiais, labiausiai sietas su bass erdve, linksta prie dubstep ir drum and bass stilistikos. Nuo 2005 metų, įtakotas dievukais patapusių Marco Carola ir Adam Beyer garsų, Talino vakarėlių aktyvistas (neretai užsukantis ir į Lietuvą) prilipo prie tolygesnio 4/4 ritmų mišinio ir pradėjo sukti atakos ratus aplink techno sceną. Tai suteikė impulsą originaliam ir naujam produktui 1derl& pamatyti dienos šviesą. Šią savaitę nuosavoje įrašų studijoje Processed Margus Löve išleido albumą Reflection.

Margus stengiasi neklausyti daug naujos muzikos dėl kūrybinio neribojimo paskatų, ne dėl naujienų troškulio malšinimo. Tai, jo nuomone, priverčia labiau eksperimentuoti ir atrasti savo nišą. Negalėčiau teigti, jog radau naujas aukso gyslas jo debiutiniame albume, tačiau garsų koliažas pakankamai originalus. Naudojami motyvai primena Basic Channel, Deadbeat, Alex Smoke, Fluxion kūrybą, tik nuosavoje (gal ir ne stebuklų) šalyje. Reflection talpina 10 kūrinių, savo nuotaika nukreipiančius į šokines sutemas, kurios apjuostos paslaptimi. Gaivumo, ramybės priežastis – stiprūs bosai (kurie akivaizdžiai yra autoriaus arkliukas), eklektiški perkusiniai garsai, skraidina į lengvos hipnozės ritmikos seansą. Nepaisant keletos banalių ir kiek beprasmiškai ištęstų kompozicijų, albumas turi savo pagrindinę tematiką, kūriniai yra adekvačiai susieti vieni su kitais. Albumo ritmika nestresuojanti, kintanti, tačiau tai – ne miegamojo sapnų spalvininkas.

Visumojetinkamas bass techno savaeigis, dėl jaukios tamsos gaivininčiai lydintis ateinančios vasaros pavakares ir paryčius.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.