10 mažai žinomų Google Chrome funkcijų

2015-12-21        

Google Chrome

Chrome ne veltui yra viena populiariausių interneto naršyklių. Tačiau ne visos jos galimybės yra žinomos paprastam vartotojui. Todėl šiam kartui atrinkau dešimt mažiau žinomų tačiau ypač naudingų Chrome funkcijų. 

Keli svetainių profiliai vienu metu

Google Chrome (1)

Inkognito langas yra geras būdas slapta naršyti internete, tačiau jo dėka taip pat galima prisijungti prie papildomo Gmail, Facebook ar kitos svetainės profilio ir taip tvarkyti kelias paskyras vienu metu.

Bookmark juostos apvalymas

Google Chrome (2)

Daugumos naršyklių Bookmark (žymių) juosta nėra pats gražiausias elementas. Ją sutvarkyti galima labai paprastai – ištrynus nuorodų tekstus ir palikus tik mažas svetainių ikonas. 

Uždaryto lango grąžinimas

Ar netyčia užvėrus naršyklės langą nesinori intuityviai paspausti Ctrl + Z ir jį sugrąžinti? Chrome aplinkoje šią funkciją atlieka CTRL + Shift + T kombinacija.

Paieška svetainėse

Google Chrome (3)

Daugelis žino, kad Chrome naršyklės adresų juostą galima naudoti Google paieškoms. Tačiau paieškas galima susiaurinti iki konkrečios svetainės. Tereikia suvesti svetainės adresą, spausti Tab ir įvesti norimą užklausą. 

Adresų trumpinimas

Tingint kaskart rašyti „www“ bei „.com“,  suvedus svetainės pavadinimą užtenka paspausti Ctlr + Enter ir Chrome tai padarys automatiškai.

Chrome’o Task Manager 

Google Chrome (4)

Norint pamatyti, kuris iš atidarytų langų sunaudoja daugiausiai kompiuterio resursų, Chrome savo Task Manager. Spaudžiam Shift + Esc. 

Youtube autoplay išjungimas

Adresų lauke suvedus chrome://chrome/settings/content ir nuėjus į Plug-ins skecija pasirenkam Click to Play funkciją. 

Priartinimas 

Skaitant didelės apimties tekstus, labai pravarčios pritraukimo Ctrl + ir atitraukimo Ctrl – funkcijos. O paspaudus Ctrl + 0, puslapio dydis grįš į pradinę padėtį. 

Sumanus grįžimas į ankstesnius puslapius 

Google Chrome (6)

Paspaudus pele ir ilgiau palaikius Back mygtuką Chrome išmes sąrašą visų puslapių, kurie buvo atverti esamam lange. 

Matematiniai skaičiavimai adresų eilutėje 

Google Chrome (5)

Adresų juosta taip pat gali būti panaudota ir kaip paprasta skaičiuoklė. 

404

Leave a Comment

Your email address will not be published.