Ketvirtadienis, 20 val. 42 min. Gerai, kad yra suru.lt rubrika Kalendorius. Eins-zwei-drei, kojos – į rankas, kaulai – į keturratį aparatą, kryptis – Loftas, taikinys – God Is An Astronaut.  

Rupūže raudona, čia kas – eilė tokia? 60 metrų?! Ooo, Liukas, Girnų giesmininkas, visai netoli įėjimo. Liukai, ar matei kada nors tokią eilę į Loftą? Aa, nu jo, į Lemon Joy Stebuklo pristatymą aš vėlavau, žmonių prie durų jau nebebuvo.

Bet išeina, kad GIAA yra rimtos žvaigždės. Žmonių – dvigubai daugiau, nei dviem savaitėmis anksčiau per Mono, nors japonų statusas post-rocko erdvėje lyg ir aukštesnis, o bilieto kaina ir promoucijos dozė (tiksliau, jos beveik nebuvimas) – ta pati. Nenuspėjami šiais laikais melomanai. Ir sunkiai identifikuojami. Kas trečias – su akiniais. Anksčiau buvo daugmaž aišku: akiniai – botaniko požymis. O dabar juos užsimaukšlinęs gali būti ir tobulai matantis hipsteris.

Startas vėluoja. Tuborgas, kaip visad, 6 lt. Lofte, kaip visad, tvanku. Alutis skaniai leidžiasi į skrandį. Ooo, kas čia sklinda iš dinamikų? Prodigy? Įdomi profilaktika prieš post-rocko injekciją.

Vėlavimas – nedidelis, bet gali būti fatališkas paskutinių trulikų gaudytojams. GIAA – penkiese: dvi gitaros, bosas, klavišai, būgnai. Russian Circles prieš pusmetį sėkmingai prasisuko trise. Neesmė.

Pradžia gan energinga. Klavišinikas Jamie galva krato ritmą. Taip nuoširdžiai. Kažkodėl primena Edo instrukcijas apie headbanginimą iš nemirtingo klipuko apie vegetarian progressive grindcore. Toks įspūdis, kad paties kūriami pasažai jį mažiausiai veža, o va kai rimtesnį rifą išlaužo kolegos, – pats gazas.

Ant sienos sukasi temos, įtartinai panašios į vieno plačiai žinomo grotuvo vizualizacijų rinkinį. Juokingai tinka.

Fragile. Aiškėja mikrofonų paskirtis. “Aaaaaaaa”, “Aaaaa” bei “Aaaaaaaaaaaa” per vieną jų šiek tiek paįvairina skambesį. Likę skirti tik “Thank you very much” ir “You are so amazing audience”. Keistai norisi tikėt. Visgi daugybė žmonių.

Per guvesnius pasirodymo fragmentus du žmonės nuoširdžiai krato poilgius plaukus. Abu jie scenoje. Šaunūs broliukai Kinsellos. Parteryje šmėkšojančias kelias rimtas kasas patikimai saugo gumytės. Matyt, Kreatoriams ir Morbidams. Nors pirmose eilėse visgi vienas kitas plaukas pakyla į orą. Draivas.

Redaktorius šnibžda, kad prieš keletą dienų Taline airiai sugrojo net 6 gabalus iš antro albumo All Is Violent, All Is Bright. Keistas pasirinkimas, būtent jo kompozicijos gyvai skamba vangiausiai.  Reiks jo nepirkt.

Age Of The Fifth Sun. Vat ir gyvai primena pagrindinis rifas puikią Tool dainą Vicariuos. Nors atimkit plunksną! Bet tai nereiškia, kad jeigu GIAA kada nors sugalvotų padainuot, skambėtų kaip Tool. Tikrai ne.

Zodiac. Mėgiamiausias redaktoriaus gabalas. Išradingas ir melodingas. Palaukit, o Lost Kingdom nebus?

Taip išeina, kad ne, nėr teisybės. Užtat bisui – dar du šmotai iš All Is Violent, All Is Bright. Netikėtai taško. Teks visgi pirkt ir jį. Jamie įsiaudrinęs – čiumpa dar vieną gitarą, globalų ausų plovimą užsisakinėjot?!

Finišas, 1 val. 18 min. Dviem gabalais mažiau nei Suomijoje.

Kinsellos renka amuniciją. Džiugiai konstatuoja, kad prie grupės pagaliau prisijungė Lloydas, originalus būgnininkas, jį galima rasti ten, kur rūkoma arba pilstomas alus. Vėlavo į turą dėl užimtumo darbe (iš muzikos pragyvena tik broliai), bet pasijungė nuo Vilniaus. Teprasmenga suomiai su savo dviem papildomais gabalais – mes matėm Lloydą!

Hey, Jamie, nice gig. Kodėl nenori užsiauginti plaukų, galėtum dar šauniau headbanginti? Sako, bandė ne kartą. Bet keistai auga, atrodo juokingai. Kitąmet nusimato paskutinis bandymas.

Pasak brolių, naujas albumas kitąmet taip pat nusimato. Laukiam. O kol kas mėgaujamės tuo, kas yra.

 

God Is An Astronaut @Loftas, Vilnius, 2012 11 29

Grojaraštis:

When Everything Dies
Fragile
From Dust To Beyond
Age of the Fifth Sun
Echoes
Remembrance Day
Shadows
Worlds in Collision
Snowfall
Zodiac
Suicide by Star
Forever Lost
Route 666
—-
All Is Violent, All Is Bright
Fire Flies and Empty Skies

Kaina: 40 lt.

Alus: loftiškas.

Žiūrovų: 600-700.

Gražios merginos: kažkodėl nekrato plaukų.

Garsas: netikėtai geras.

Trukmė: 1 val. 18 min

Merchandise: Visa grupės kūryba, perleista 2011-ais. Pradinė CD kaina – 35 lt, vinyle tik paskutinis albumas – 70 lt. Perkant beveik viską, pavyko labai neprastai nusiderėti ir pagal galimybes paremti grupę.

Orgai: 2012 metai – Charivari metai, ačiū.

Bendrai: 9/10.

 

Foto: Andrey Motorichev

Bangos Koncertai Sūru

2 Replies to “Pakratykim, botanikai, kosmose galvas!”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *