Vizualiniai srautai: New Year, New Fear

2014-01-20        

21 suru

VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – įrašų ciklas, kuriame post-žurnalas Sha:▽:Ah apžvelgia labiausiai dėmesio vertus hypnagogic pop, chillwave, underground hip-hop, indie r’n’b, beats ir post-punk video klipus.

Video avangardo menininkė Jamie Krasner nišinėse muzikos erdvėse pasirodydavo su įvairiais projektais ir pseudonimais, nuo noise grupės SETH iki pop duo Vanessas. Tačiau praėjusių metų pabaigoje atlikėja išleido savo solinį EP ir, panašu, atrado savo tikrąjį skambesį bei vardą. Kaip ir visi Jamie projektai, naujas darbas mus pasiekė kartu su stipria video puse. Kaip teigė pati menininkė, klipas sapnų pagalba perteikia vandenį kaip fizinį ir kartu skaitmeninį objektą.

 

Minimalūs spalviniai potėpiai, sukeliantys stiprias atmosferines bangas. Ypatingiems rytams siūlome užsisaugoti minimalistinį Portwave garso ir vaizdo grynuolį Your Eyes.

 

Witch house‘ui galutinai beblėstant, paslaptingieji Cult Shit sugebėjo nustebinti visai stipriu video darbu. Dėmesys kokybei – štai ko ilguoju periodu pritrūko raganiškajam muzikos žanrui. Jei panašūs vaizdai būtų buvę aktyviau kepami 2012-aisiais, galbūt viskas būtų išaugę į labiau pilnavertę muzikos srovę.

 

Cloud rap – dar vienas dirbtinai sukurtas pseudo-žanras apjungiantis atmosferinius hip-hop projektus. Kalifornijos Main Attrakionz laikomi šio judėjimo pradininkais, nors, mano kuklia nuomone, visi nuopelnai turėtų atitekti jų prodiuseriams. O vieni svarbiausių iš jų yra G.O. ALL I KNOW beatus sudėlioję Friendzone, pastarieji taip pat pasirodo ir klipe. Lengvo sklandymo padebesiais.

 

Veil Of Light vos praeitais metais susikūręs Šveicarų post-punk projektas. Iki šiol jie buvo labai mažai žinomi, tačiau iškart po Naujųjų pateko į mūsų radarus su stipriu video darbu kūriniui Cold Skin. Šalti veidai, šalti garsai ir šalta urbanistika – puikus kokteilis žanro gerbėjams.

 

Manau, joks kitas žanras taip netinka atšiauriam mūsų kraštui kaip post-rokas. Tad tikra mistika, kad pas mus tiek mažai šią muziką kuriančių projektų. O kaimynai latviai nesnaudžią, jų scenos pasididžiavimas Audrey Fall naujus metus pradėjo su klipu Petrina iš taip pat 2014-tųjų debiutinio albumo Mitau.

 

Gaivus 90-taisiais kvepiantis d‘n‘b ir lengvas buitinis vaizdo klipas. Atrodo nieko ypatingo, bet žiemai įsibėgėjant toks vasariškas šilto vėjo gūsis labai švelniai suvirpina nostalgijos receptorius. Ir viskas iš labai mažai žinomos Bruklino mergaitės Princess Nokia.

 

Nors Antoni Maiovvi ir praleido savo pasirodymą praeitų metų Sattoje, tačiau video fronte jis mūsų neapvylė. Paskutiniame darbe Tonis liko ištikimas savo propaguojamai aštuoniasdešimtųjų trilerių estetikai. Viskas atidirbta iki smulkiausių detalių, net video efektai atrodo kaip ištraukti iš metų metus dulkėjusios VHS kasetės.

 

Užgimę iš synth-wave projektų Tense ir Medio Mutante pelenų, teksasiečiai BOAN metų pradžioje pradėjo keliones po tamsias ir futuristinės elektronikos erdves. Pirmojo projekto video klipo klajones po šalta miesto urbanistiką paįvairina gerai pažystami VHS video efektai.

 

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.