29

VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – skiltis, kurioje Sha:▽:Ah atstovai apžvelgia labiausiai dėmesio vertus post-punk, minimal-wave, underground hip-hop, indie r’n’b ir experimental video kūrinius.

Pagaliau užbaigus vasaros festivalių maratoną atėjo laikas atsiversti bookmarkus ir įvertinti paskutinių trijų mėnesių video derlių. Kaip įprasta – didžioji dalis stipriausių darbų buvo pristatyti paskutinėmis vasaros savaitėmis. Prisėdę valandėlei, atrinkome 10 geriausių vasaros video klipų.

Woodkid savo kūrybinę karjerą pradėjo kaip video klipų režisierius ir pasiekęs aukščiausių įvertinimų jis nusprendė pats pradėti kurti muziką (kas jam sekėsi ne ką prasčiau). Savo kūrinių klipus Woodkid režisuoja pats ir atsikratęs prodiuserių suvaržymų bei atiduodamas visą savo širdį jis pagamino vieną šedevrą po kito. Paskutiniame darbe The Golden Age Woodkid beveik nebenaudojo sau įprastų kompiuterinių efektų ir visą emociją sukūrė per kinematografijos meno pagalbą.

 

FKA TwigsLP1 daugumai šiandienine muzika besidominčių melomanų buvo laukiamiausias metų albumas. Vasarą pasirodęs debiutas tikrai nenuvylė, o su juo sekęs video klipas vienam stipriausių leidinio kūrinių Two Weeks parodė, kad Tahliah Barnett turi ir didingą bei fatališką pusę. Klipas atrodo kaip statiška ikona, bet grakštūs atlikėjos judesiai išlaiko dėmesį iki pat pabaigos.

 

Kita fatališka moteris šiame sąraše yra juodoji Chelsea Wolfe. Naujasis jos video kūrinys Lone nėra savarankiškas darbas – tai fragmentas iš to paties pavadinimo Marko Pellingtono režisuoto filmo, kuriame Chelsea atliko pagrindinį vaidmenį.

 

Vasaros pradžioje pasklido gandas, kad Grimes planavo prodiusuoti būsimąjį Rihannos singlą, tačiau galiausiai jos kūrinys buvo atmestas. Nespekuliuosiu, kiek tame tiesos, o kiek PR’o, tačiau nepraėjus nei savaitei internete pasirodė kūrinio Go įrašas. Kaip ir buvo galima tikėtis, daina skambėjo labai švariai ir saldžiai, o vietomis netgi pigokai (dubstepo banga juk jau praėjo). Viskas taip pat atsispindėjo ir video klipe, kurio scenos ypač kontrastuoja tarpusavyje. Kas ilgiau seka Grimes, žino, kad iš jos panašių dalykų galima tikėtis ir neretai ji mėgsta patrolinti fanus, tačiau prisiminus pirmuosius atlikėjos albumus užplūsta nostalgija tai talentingai lo-fi bedroom pop mergaitei.

 

Tuo tarpu Zola Jesus parodė, kad pop muziką galima kurti ir neprarandant savo magijos. Video kūrinys Dangerous Days yra pirmasis darbas iš spalį pasirodysiančio albumo TAIGA. Kaip teigė atlikėja, pastarasis rinkinys bus daug šviesesnis ir lengvesnis nei ankstesni jos darbai, bet bent Dangerous Days vis dar išlaiko mūsų pamėgtą tamsesnę Zola Jesus aurą.

 

Amerikietis King Dude savo karjerą pradėjo nuo lyrinio ir gan tipinio neo-folko, tačiau laikui bėgant jo skambesys ir įvaizdis labai stipriai sugriežtėjo ir dabar jis be užuolankų skleidžia tikrą laukinės Amerikos purvą ir grožį. Naujausias klipas Lay Down in Bedlam tai labai tiksliai atskleidžia iš vizualinės pusės.

 

Airių prodiuseriui WIFE tamsesni garsai tikrai nėra svetimi – vos prieš metus jis stovėjo už ypač perspektyvios black metal grupės Altar of Plagues vairo. Tačiau galiausiai brutalumą jis iškeitė į atmosferiką ir žemus bosus. Naujausias jo klipas A Nature (Shards) pristatė palankiai įvertintą debiutinį ilgagrojį What’s Between.

 

Lust for Youth buvo dar viena grupė, kuri vasarą pristatė vieną iš esminių šių metų albumų. Kas seka grupės kūrybinį kelią tikrai pastebėjo, kad International skamba daug švariau ir šviesiau, bet tai tikrai nereiškia, kad grupė parsidavė prodiuserių įtakai. Video kūrinys Running buvo vienas iš kelių darbų, pristačiusių naująjį albumą. Labai džiugu, kad jau spalio mėnesį Lust for Youth bus galima gyvai išvysti Vilniuje.

 

Britų atlikėjas Paolo Nutini ilgai mums buvo visiškai nežinomas, tačiau tai pasibaigė šią vasarą, kuomet jis pristatė vieną stipriausių paskutinių mėnesių video kūrinių. Kontrastuodamas su angelišku Paolo vokalu Iron Sky vaizduoja Rusijos glūdumų miestelio purvą ir degradaciją. Tačiau net ir tamsiausiose vietose yra bandoma įžvelgti savotiškos vilties ir žmogiškumo.

 

Zebra Katz ilgą laiką mums buvo žinomas dėl savo tamsios elegancijos, magiškų tekstų ir lėtų beatų. Tad pačioje vasaros pradžioje su nuostaba pasitikome spalvomis sprogstančią ir šokių ritmais alsuojančią jo kolaboraciją su prodiuseriu Hervé.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *