24 suru

VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – blogo ciklas, kuriame post-žurnalas Sha:▽:Ah apžvelgia labiausiai dėmesio vertus hypnagogic pop, chillwave, underground hip-hop, indie r’n’b, beats ir post-punk video klipus.

Keluar tai bendras projektas iš Vilniuje pavasarį pasirodysiančių synth-punkų Schwefelgelb ir britų grupės Linea Aspera narių. Kūrinyje Vitreum kaip tik labai aiškiai girdima pastarųjų garsų sintezė. Beje, prie klipo rankas buvo pridėję ir mūsų tautiečiai.

 

FKA Twigs tai vardas, kuris 2013-tų metų topuose ėmė aukščiausias pozicijas tiek muzikos tiek video frontuose. Šį kart mergaitė susidėjo su tamsaus r‘n‘b broliais is Los Angelo – projektu inc. Prie naujojo klipo FKA X inc. kūrybos prisidėjo ir pati FKA Twigs, dėl to tarp tamsių spalvų galima vėl pajusti nostalgiškų 90-tųjų r‘n‘b vaizdo ir garso motyvų.

 

Britų prodiuserio Forest Swords albumas Engravings praeitais metais taip pat buvo vienas iš esminių leidinių. Todėl ekranizuojant kūrinį The Weight of Gold buvo kolaboruojama su savęs vertu kūrėju – garsiu prancūzų režisieriumi ir choreografu Benjamin Millepied. Klipas buvo nufilmuotas Negyvosios jūros pakrantėse kartu su šokėju Billy Barry.

 

Filipinietis Eyedress jau tapo dažnu Vizualinių srautų svečiu. Išties, prodiuseris visai skoningai įvaldė savo kraštams nebūdingus sintetiškai tamsius garsus, kuriuos dažniausiai palydi noir‘iniai klipų siužetai su siurrealizmo prieskoniais.

 

Sekantį kibirėlį sintetinių vaizdų mums į veidą šliūkšteli amerikietė Metal Mother. Viskas prasideda nuo paslaptingų ritualų, iššaukiančių mitinius karius ir šamanus, o pabaigoje perauga į okultinį reivą.

 

Žiūrint iš technologijų pokyčių perspektyvos, video klipo formatas daug neprogresavo – nuo pat pradžių iki dabar tai liko trumpu filmuku prie muzikos kūrinio. Tačiau amerikiečiai Majical Cloudz, susidėję su režisieriumi Mitch Moore, nusprendė įnešti šiek tiek inovacijų į šią sritį ir sukūrė interaktyvų klipą kūriniui Love Soul. Žiūrovui yra suteikta galimybė pačiam karpyti vaido klipą ir vaikščioti po besisukančias tamsių scenų sekas.

 

Panašu, kad witch house žanro ugnims galutinai prigesus, kažkokia maža liepsnelė vis dar rusena rytų pusėje, nes paskutiniu metu vis dažniau tenka išgirsti apie naujus arba evoliucionuojančius projektus iš Rusijos. Paskutinis iš jų buvo IC3PEAK. Naujasis pastarųjų klipas ETHER yra pakankamai minimalistinis, tačiau labai gerai atitinkantis kūrinio atmosferą ir emociją.

 

Naujasis australų dream-pop penketuko Snakadaktal klipas Fall Underneath įvelia į besikartojantį sūkurį 70-tųjų trilerių estetikos, retro mažulių bei pliaukšėjimų per veidus ir kitas kūno vietas.

 

Dum Dum Girls kartu su naujuoju albumu pristato titulinį jo klipą Too True To Be Good. Vaizdai šįkart yra apgauti daugiasluoksnėmis gėlių rašto skraistėmis ir puikiai dera su dream-pop stiliaus kūriniu.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.