Centras

Balandžio 8–14 dienomis, Kauno miesto centre esančiose kultūrinėse erdvėse vyks VIII tarptautinis medijų meno ir muzikos festivalis Centras, vienijantis profesionalius ir pradedančiuosius tarpdisciplininio audiovizualinio meno kūrėjus.

Anot festivalio organizatorių, šiemet programa stebins naujais ir aktualiais audiovizualiniais, muzikiniais pasirodymais, meniniais performansais, įstabiomis vaizdo projekcijomis ir instaliacijomis, netikėtų ir svarbių temų vystymu seminaruose bei kūrybinėse dirbtuvėse. Pažymėdami, kad 2013-ieji paskelbti Tarmių metais, organizatoriai savo kvietime ragino būsimuosius dalyvius novatoriškai pažvelgti į šį unikalų tautos kultūrinį paveldą ir patyrinėti įvairiomis audiovizualinio meno formomis. „Iš tiesų nesitikėjome sulaukti tiek daug susidomėjimo ir pritarimo. Menininkai, atsiuntę paraiškas dalyvauti, nustebino savo išmone, kaip galima įvairiai interpretuoti tokią, regis, neįprastą temą“, kalbėjo vienas organizatorių Gediminas Navikas.

Ne vienerius metus kuriant meninę programą, festivalis Centras bendradarbiauja su užsienio menininkų susivienijimais. Šiemet neatsitiktinai pasirinkta Šveicarijoje įsikūrusi audiovizualinio meno atlikėjų asociacija Videokultur, kuri rengia net dvi specializuotas kūrybines dirbtuves ir dalį gyvai atliekamų VJ pasirodymų, performansų, meno instaliacijų. Savo darbus pristatys, praktine patirtimi pasidalins šios srities žinovai, vaizdo žokėjai, menininkai iš Šveicarijos – Luis Sanz, Martin Frohlich, Ivo Schindler ir kiti.

Integration.04 teaser from Dieter Vandoren

Taip pat užsienio svečių gretas papildys eksperimentuojantis menininkas Dieter Vandoren iš Olandijos, pastaruoju metu garsėjantis erdviniais, ypač interaktyviais pasirodymais, kuriuose savo kūną pasitelkia kaip kūrybos instrumentą, ir avangardiškoji trijulė Kriget iš Švedijos. Beje, pavadinimas Kriget, išvertus iš švedų kalbos, reiškia „karas“ ir toks pasirinktas ne veltui – teigiama, kad jų instrumentiniai, skandinaviška dvasia dvelkiantys pasirodymai vienareikšmiškai galėtų užvesti visą armiją.

Lietuvos kūrėjų frontą atstovaus tiek žinomi alternatyviosios muzikos kolektyvai, tiek pradedantys įsitvirtinti šioje scenoje. Vieni iš pagrindinių festivalio staigmenų – grupių AVaspo ir Kurak pasirodymai. Pirmieji, alternatyvios muzikos apdovanojimuose T.Ė.T.Ė pelnę metų eksperimentinės grupės titulą, Kauno miesto publikai pristatys savo trečiąjį albumą Kraujuojantis Okeanas, kuriame netiesiogiai kalbama apie žmogaus ir gamtos susvetimėjimą, pakitusius santykius. Dėl pomėgio žaisti sąvokomis bei emociniais potyriais, AVaspo dažnai vadinami tikrais muzikiniais manipuliatoriais.

Apie projektą Kurak savaime kalba jų narių patirtys. Projektą įkūrė Vygantas Kisevičius, grupių Fusedmarc ir Empti narys. Pajutęs poreikį platesnėms scenoms bei naujiems išbandymams, jis subūrė daug ryškių, jaunajai kartai žinomų asmenybių (Markas Palubenka, Eglė Sirvydytė Karolis Ramoška ir kt.), kurių bendro darbo rezultatas – debiutinis albumas EP Notes. Pakako vos keleto jo pristatymų, kad kolektyvas Kurak užsitarnautų melomanų ir muzikos kritikų simpatijas.

Be minėtų kolektyvų, festivalyje „Centras“ dalyvaus fotografas Tadas Černiauskas, pasauliui žinomas kaip Tadao Cern. Žaibiškai išgarsėjęs internetu su tokiais projektais kaip Blow Job ir tapytojo Van Gogh portreto atgaivinimu Revealing the Truth, šiandien jis laikomas vienu žymiausių lietuvių fotografų, apie kurio darbus rašo didžiosios pasaulio žiniasklaidos priemonės. Festivalio atidarymo metu, T. Černiauskas pristatys naują savo projektą Paintography.

Garso meno programą atstovaus Girnų Giesmės, Daina Dieva, Arma & Refusenik, Gana2 ir kiti.

Daugiau informacijos ir detali festivalio programa jau greitai bus paskelbta internetinėje svetainėje www.cntrs.lt.

Festivalio aktualijas sekite socialiniame tinklalapyje.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *