Vienintelis Nadja koncertas Baltijos šalyse

2011-10-24        


Ateinantį ilgąjį savaitgalį drone/doom/ambient duetas Nadja vėl gros Lietuvoje – 2009 metais turo metu pirmą kartą Baltijos šalis lankęs duetas grįžta antram koncertui specialiai į Vilnių, o šįkart tai bus vienintelis grupės pasirodymas Baltijos šalyse. Kanadiečių koncertas įvyks spalio 30 d. klube Propaganda.

Į Lietuvą Nadja žada atvykti ir su naujais, dar negirdėtais, ir publikai puikiai žinomais kūriniais, taip pat atsivežti per 8 egzistavimo metus išleistų įrašų kopijų. Grupė susikūrė 2003 metais Kanadoje, kaip solinis multiinstrumentalisto Aidan Baker (vokalas, gitara, programuojami būgnai) projektas. Vėliau prie jo prisijungė Leah Buckareff (bosinė gitara, vokalas). Duetas išleido daugybę įrašų ir įsitvirtino ne tik eksperimentinės, ambient ir drone metal muzikos pasaulyje, bet ir platesniuose vandenyse. Jų pavadinimas dažnai linksniuojamas įvairiuose pasauliniuose muzikos portaluose, puikiai vertinamas ne vienas albumas.

Koncerte Vilniuje kartu su Nadja gros dvi lietuvių grupės – su niekuo nesupainiojama keistoji Vilkduja bei dviejų muzikantų eksperimentinės muzikos projektas Luumm, gyvuojantis nuo 2010 metų. Grupės groja skirtingą muziką, tačiau jas vienodai būtų sunku įsprausti į konkrečių žanrų rėmus. Internetinėje erdvėje Vilkduja save apibūdina kaip norą kurti pseudo-folk kabaretą, tačiau kaip konkrečiai įvardyti savo muziką, nežino – gal neofolk, gal industrial paveiktą. Tuo tarpu Luumm savo kūryboje vientisos stilistinės krypties nelaiko būtinybe: kartu gali egzistuoti etno ir industriniai ritmai, sintezuoti ir akustiniai garsai, matematiniai ir ambient intarpai. Tiek Vilkdujos, tiek Luumm įrašų galima pasiklausyti internete: muzika iškalbingesnė nei bet kokie bandymai ją apibūdinti.

Luumm, Vilkduja ir Nadja – jau šį sekmadienį klube „Propaganda“ (V. Mykolaičio-Putino g. 5, Vilnius). Duris numatoma atverti 19.00, koncerto pradžia – 20.00, kaina – 30 Lt. Bilietus bus galima įsigyti tik prieš koncertą, prie įėjimo.

Daugiau informacijos: www.charivari.lt/10-30

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.