Velnio akmuo
, liepos 15 – 17 dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis, jau trečiąkart sudrebins Dainuvos slėnį ekstremaliosios muzikos skambesiu. Festivalio metu iškilsiančiose dviejose scenose bus surengti 4 koncertai, kuriuose pasirodys 14 įvairių sunkiosios muzikos žanrų atlikėjų iš užsienio šalių bei 9 iš Lietuvos.

Beskaitant rekomenduojama pasileisti festivalio muziką:
http://grooveshark.com/#/playlist/Devilstone+Open+Air+2011+Music/55588738

Pasak Velnio akmens organizatorių, šiemet į renginį sukviesti itin stiprūs ir puikiai žinomi sunkiosios muzikos grandai, tokie kaip britai Benediction, amerikiečiai Inquisition, švedai October Tide, italai Forgotten Tomb, airiai Gama Bomb ir kt. Neliko pamiršti ir šiuo metu vieni geriausių lietuviškos metalo scenos reprezentatorių Obtest, Soul Stealer, Paralytic, Pergalė, Mandragora bei Anomaly, ir dar trys nauji lietuvių kolektyvai, grosiantys festivalio išvakarėse mažojoje scenoje.

Kaip ir kasmet festivalis pasižymi itin plačia koncertuosiančių kolektyvų geografija. Renginyje pasirodys grupės iš Norvegijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Prancūzijos, Italijos bei JAV. Tokiai šalių įvairovei daug įtakos turi viena iš pagrindinių festivalio idėjų – kiek įmanoma platesnis skirtingų sunkiosios muzikos žanrų spektras. Šiemet jaukiame gamtos prieglobstyje aidės black, death, doom, thrash, heavy, stoner metalo garsai. Tarp festivalio dalyvių yra ir tikrų žanro grynuolių (pvz., death metalo veteranai Benediction, thrash kolektyvas Gama Bomb), ir kūrėjų, jungiančių keletą stilių (doom / death atliekantys October Tide, black / doom grupė Forgotten Tomb).


Vienas svarbiausių festivalio korifėjų – death metalą atliekanti grupė iš Didžiosios Britanijos Benediction. Tai itin sėkmingas šio žanro kolektyvas, galintis pasigirti ir plačia koncertinių turų geografija, ir šimtatūkstantiniu parduotų albumų kopijų skaičiumi. Benediction sudaro patyrusių profesionalų komanda, garsėjanti puikiais gyvais pasirodymais.

Black metalą atliekanti grupė iš Kolumbijos / JAV Inquisition bei melodingojo black / thrash kolektyvas iš Norvegijos Susperia – kiti garbūs Velnio akmens svečiai. Inquisition – visame pasaulyje žinomi savo žanro profesionalai, išsiskiriantys nesumeluota ideologija bei skiriantys itin daug dėmesio grojimo technikai. Ekspresyvių, charizmatiškų ir šiek tiek melodingų skandinavų Susperia sudėtyje – ne ką mažiau talentingi muzikantai, groję tokiose grupėse kaip Dimmu Borgir bei Satyricon.

Muzikinė festivalio programa pasižymės ir stipriu thrash metalo desantu. Bent trys stiprūs thrash‘o kolektyvai iš Britų salyno – Gama Bomb, Savage Messiah bei Mutant – pamalonins šio ekstremalaus žanro mėgėjus bei visus, kuriems nesvetima veržli ir energinga muzika.

Taip pat verta paminėti, jog Velnio akmuo tęsia grupių su moterimis vokalistėmis tradiciją. Šįkart festivalio publiką kaitins ne tik vasara, bet ir švedų melodingojo death metalo grupės Decadence lyderė Metallic Kitty. Žavioji šiaurietė – ne tik įspūdingas grupės veidas, bet ir muzikine prasme svarbiausia Decadence narė, kurianti ir muziką, ir dainų tekstus.

„Šių metų Velnio akmenyje nėra išskirtinių, svarbiausių ir pagrindinių grupių: po ilgų svarstymų, paieškų ir derybų pavyko suburti itin stiprią bendrą festivalio atlikėjų visumą, taigi kiekvienas festivalio lankytojas atras sau įdomią bei vertingą muziką grojančių kolektyvų“ – teigia festivalio organizatorius Vaidas Voronavičius.

Bilietus galima įsigyti festivalio svetainėje www.devilstone.net bei bilietų platinimo bendrovėje „Tiketa“. Bilieto kaina – 90 Lt visoms trims dienoms. Bilietai brangsta liepos mėnesį.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *