Swampfest 2016

Po metų pertraukos į Lietuvos vasaros festivalių gretas grįžta darbo ir poilsio stovykla Swampfest. Pačiame vidurvasaryje, liepos 1-3 dienomis, netoli Žiūrų kaimo ir Lavyso ežero susirinks visi, besidomintys pasidaryk pats gyvenimo būdu. Swampfest siūlo praleisti savaitgalį laisvoje ir kūrybingoje bendruomenėje be reklaminio triukšmo, griežtų apsauginių ir beveidės masinės kultūros.

Prieš 10 metų pasidaryk pats kultūros puoselėtojai surengė savo pirmąjį festivalį Darom (vėliau šį pavadinimą pasisavino aplinkosauginė akcija), po kelių metų jo tradicijas perėmė Padarom, Operatorinė, Fire, panašiu principu nuskambėjo keli Salos festivaliai prie Anykščių. Pernai pankroko scenos aktyvistai inicijavo Mano ir tavo susibūrimą.

2013-aisiais prie jų prisijungė ir Dzūkijos pušynuose įsikūręs Swampfest. Pastarąjį inicijavo buvęs grupių Bramborak ir Bora narys, vieno populiariausių lietuviškų fanzinų Kablys leidėjas, vėliau iš Vilniaus pasitraukęs gyventi į… aukštapelkę vidury Dzūkijos pušynų. Varėnos rajonas, įtariama, dėl po žeme esančių tam tikrų iškasenų, pasižymi radikaliais temperatūrų skirtumais – priklausomai nuo sezono termometras čia dažnai pasiekia minimumus ir maksimumus. Todėl vidutiniškai čia nebūna.

Pirmajame Swampfest pasirodė įvairios gitarinės muzikos atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Lenkijos ir… Lietuvos hiphopo čempionai G&G Sindikatas. Pastarieji kitais metais Swampfeste apsilankė su šeimomis ir šventė savo grupės gimtadienį. Be jų, koncertavo amerikiečiai Scorpion Child, švedai Vidunder ir Deville, rusai The Occvlt Bandarlog ir Wlvs, vietiniai Ministry of Echology, Tie Geresni, MC Mesijus ir kiti. Swampfestų įspūdžiai ir vaizdai:

Šiemet gyvus pasirodymus Swampfeste rengia Tesa iš Latvijos, The Stubs iš Lenkijos, vieninteliam pasirodymui atsikuriantys legendiniai The Analfists, taip pat vietiniai Phrenetix, Mesijus x Munpauzn, Faršas, Sloga, Red Water ir kiti. Po koncertų bytą suks didžėjai: Tafari, E-Roott, Bjauroonas, Gonzaless, Noruishis, Deneez.

Be muzikos veiks interaktyvus ne pelno siekiančios gyvūnų teisių organizacijos Tušti narvai stendas, vyks paskaitos. Bus įrengtos sporto aikštelės. Galima tikėtis, jog atgims daug aistrų ankstesniais metais sukėlęs Dulkančios Durpės futbolo turnyras. Ir, žinoma, vienas pagrindinių šio renginio akcentų: bendravimas su bendraminčiais, keitimasis idėjomis ir nuomonėmis. Visi kviečiami prisidėti ir siūlyti organizatoriams savo idėjas, kurias būtų galima įgyvendinti renginio metu. Norintys tapti savanoriais rašykite adresu swampfestas@gmail.com.

Swampfest 2016 savanoriai

Birželio 10 d. pradedami platinti išankstiniai Swampfesto bilietai. Festivalio paskyroje bus anonsuojama, kada ir kur galima įsigyti vizą į pelkes.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.