The Other Dream Team – ne tik kašio fanatams

2012-09-21      2 KOMENTARAI  

Nors suru.lt mėgstamiausia sporto šaka – futbolas, galimybės dalyvauti išankstinėje filmo peržiūroje The Other Dream Team – neatsisakiau. Vakarykštė pažintis su nauja kino juosta ir režisieriumi Mariumi Markevičiumi praėjo puikiai.

Šiaip jau dokumentikos žanro privengiu, tačiau šis filmas įrodė, kaip gražiai ir emocionaliai galima papasakoti istoriją. Labai patiko tai, kad visi pašnekovai yra labai atviri ir gyvi (net pats A. Sabonis, kuris… dažniausiai neišbėga į aikštelę), nepaisant interviu klausimų aštrumo. Montuojant nepaliktas nė vienas nereikalingas žodis, – taip puikiai išlaikoma įtampa, lengvas dramatizmas. Režisierius paatviravo, kad tokį rezultatą pavyko pasiekti dirbant su tūkstančiais lapų transkripcijų, griežtai braukant viską, kas nors kiek neįdomu ar nereikalinga. Galiu tik pridurti, kad kankintis buvo verta, nes tai neabejotinai ir yra visas filmo vaibas.

Kalbant apie patį filmo siužetą, tai galima pabrėžti, ką tiek susitikimo, tiek spaudos konferencijos metu akcentavo pats režisierius – krepšinis šiame filme nėra svarbiausias. Nepaisant to, kad siužetas plėtojamas, pasakojant trijų krepšinio kartų istorijas, kartu žiūrėdamas nuolatos jauti režisieriaus intenciją papasakoti daugiau, plačiau, giliau. Ir nors visi istoriniai vingiai niekam nėra naujiena (nebent amerikiečiams, į kuriuos taip stipriai ir orientuotas filmas), man, kaip nežinančiai pačios krepšinio istorijos, žiūrėti buvo labai įdomu.

Taip pat, verta pagirti ir už archyvinės medžiagos parinkimą, kuri labai įvairi ir nevienpusiška. Tikrai ne vienas kadras buvo visai niekur anksčiau nematytas, kaip, pvz., Sibire savadarbėj kašio aikštelėj žaidžiantys tremtiniai. Nors kartu ir nesupratau, kodėl reikėjo paimti kadrą iš „Rocky IV“, ir pasakojant apie šlykščius sovietus parodyt iššieptus (švedo) Dolpho Lundgreno dantis bokso ringe. Na, matyt, čia Marius pasidžiaugt norėjo, kad sudarė gerą dealą su studija.

Overall, filmas tikrai vertas pamatyti. Ir ne tik kašio fanatams. Ir prisižvengt klausant apie Chomičiaus spekulianto sugebėjimus galima, ir paverkt už tėvynę brangią. Smagu, kad Amerikos lietuvis nepamiršta mūsų ir sugeba susukti tokį filmą, skatinantį patriotiškumą. Taip maloniai sugraudina, kad bet kokią kritiką nuginkluoja. Tai va ir aš praskydau.

Pažymio nerašysiu, tiesiog rekomenduoju.

Ašaros Kinas

2 Replies to “The Other Dream Team – ne tik kašio fanatams”

Leave a Comment

Your email address will not be published.