The Chemical Brothers – žiauriai gerai

2015-06-15      8 KOMENTARAI  

SuruLT_Chemical_Bros_at_Siemens_27

Pagaliau ir Lietuvoje įvyko tikrai geras koncertas. Būtent toks, kokio iš tiesų tikiesi iš garsaus atlikėjo: prabangus, užvedantis, įkvepiantis ir kokybiškas.

Chemical Brothers pradėjo (kaip ir žadėjo) punktualiai 22.30. Iš karto riebiai ir nesustojo. Tai buvo beveik 2 valandas trunkantis žinomiausių grupės hitų maratonas lydimas įspūdingų vizualizacijų.

Atrodytų, nemažai esame matę tiek lazerių šou, tiek LED ekranų, tiek juose vaizduojamų keistenybių, bet… Kam išradinėti dviratį, jei tai, ką darai yra kokybiška, įspūdinga ir (svarbiausia) žavi publiką?

Nemažai vizualizacijų jau matytų seniau, pvz. mergina ir vaikinas „krentantys į meilę“ per Swoon, šokinėjantys ir įvairiomis spalvomis sprogstantys kamuoliukai per Saturate, pasivaikščiojimas po bažnyčių 3D modelius per Believe. Tačiau vis vien negali nesižavėti tuo, kaip sinchroniškai ir profesionaliai viskas atlikta.

Juolab smagu, kad plokščią LED sieną papildė ir scenos dekoracijos: gigantiški robotai (per Under the Influence) ir didžiulė akis (per Block Rockin’ Beats). Teko girdėti gandonešius pletkinant, kad organizatoriai gavę atlikėjų raiderį net nežinojo, apie ką eina kalba. Pasikonsultavus su specialistais paaiškėjo, kad tokių dalykų Lietuvoje apskritai nėra. Nežinau, kiek gandai apie ledu šaldomus papildomos srovės kabelius ir kitokias rocket science technologijas yra teisingi, bet man tai nesvarbu. Esu daugiau nei patenkintas tuo, ką išvydau scenoje ir džiaugiuosi, kad organizatoriams pavyko išpildyti atlikėjų reikalavimus.

Prieš koncertą nustebino nemažas jau gerokai įkaušusių marozų kiekis arenoje, bet koncerto eigoje minia susiniveliavo ir ūžė kaip vienas didelis spiečius. Kulminacijos metu (spėju, kad būtent toks momentas buvo skambant Galvanize) salės reakcijai apibūdinti tinkamiausi žodžiai – visuotinė ekstazė.

Dar vienas dalykas, dėl kurio taip pat smagu – garsas. Nežinau, ar padėjo užuolaidomis užtrauktas antras aukštas, ar papildomi srovės šaltiniai, bet tai buvo pirmas mano kartas Siemens arenoje, kai garsui neturėjau priekaištų.

Nedvejodamas galiu pripažinti, kad tai vienas geriausių matytų renginių Lietuvoje. Nepranokstamas man lieka tik Rammstein koncertas 2001-ais, Sportimos manieže.

Lietuvos publika labai retai lepinama tokio kalibro ir kokybės šou, tad natūralu, kad beveik visi vienbalsiai pritarė: „kosmosas!“. Tuo pačiu metu labai gaila, kad kažką panašaus, ko gero, išvysime dar negreitai. Deja, bet doždziankoje Sel ir Džordana vis dar surenka 5x daugiau publikos, nei Chemical Brothers.

Ačiū organizatoriams Keep Live, kad nepabijojo surizikuoti.

Grojaraštis:
01. Intro (Tomorrow Never Knows)
02. Hey Boy Hey Girl
03. EML Ritual
04. Do It Again
05. Go
06. Swoon
07. Star Guitar
09. Sometimes I Feel So Deserted
10. Chemical Beats / Acid Children
11. Out of Control / Setting Sun
12. Saturate
13. Elektrobank
14. I’ll See You There
15. Believe

16. The Sunshine Underground
17. Escape Velocity
18. Don’t Think
19. Under the Influence
20. Galvanize
21. Music: Response
22. Block Rockin’ Beats

23. ???
24. The Private Psychedelic Reel

 

Foto: Marius Morkevičius

 

Performansas: 10/10
Garsas: 9/10
Vaizdas: 10/10
Trukmė: 10/10 (~2 val.)
Kaina: nuo 40 Euro
Alus: 2,3 Euro (Tuborg 0,5 l)
Gražių merginų: nesimatė, nes dėmesį užėmė LED siena
Bendras: 10/10

Bangos Koncertai Sūru

8 Replies to “The Chemical Brothers – žiauriai gerai”

Leave a Comment

Your email address will not be published.