Ką tik išleidę albumą bendradarbiaujant su pasaulinio garso įrašų kompanija Cantaloupe Music, šiuolaikinės muzikos ansamblis Synaesthesis pristato dar vieną naują leidybinį projektą. Shimmering – tai antroji ansamblio vinilinė plokštelė, kurioje užfiksuoti keturi elektroakustiniai kūriniai. Jų autoriai – gerai Lietuvos eksperimentinės muzikos scenoje žinomi vardai: Monikaze, Jūra Elena Šedytė, Andrius Šiurys ir Fume.

 „Keturi elektroakustiniai pasiūlymai“ – tokia paantrašte pasitinka birželio 1 d. dienos šviesą išvysianti vinilinė plokštelė. Joje įrašyti Monikazes kūrinys full of meaning, Andriaus Šiurio La Chambre Double/The Double Room, Jūros Elenos Šedytės Plan Sea ir Fume Mercury.

Kaip pasakoja ansamblio Synaesthesis vadovė, pianistė Marta Finkelštein, Shimmering idėja atsirado norint dirbti su elektroakustinės muzikos kūrėjais, kurių darbuose akustinė ir elektroakustinė medžiaga yra lygiavertiškai svarbios.

„Elektroakustinių kūrėjų falanga Lietuvoje atrodo kaip terpė, kurioje gimsta labai įdomūs muzikos reiškiniai. Šiam leidiniui pasirinkome Monikaze, Jūrą Eleną Šedytę, Andrių Šiurį ir Fume, kadangi visi jie turi savitą, išvystytą kūrybinį braižą. Stilistiškai tai – įvairiapusis leidinys“, – pasakoja Marta.

Shimmering programa gimė vasarą, pats pavadinimas taip pat susijęs su „vasaros raibuliavimu“ – vandens, šešėlių,  karšto oro. Programa jau buvo pristatyta praėjusiais metais Šiauliuose ir Vilniuje.

„Būtent todėl, kad Shimmering atsirado vasarą, norime šį „vasaros vaiką“ klausytojų ausims pristatyti būtent prasidedant kalendorinei vasarai – birželio 1 d.“, – užbaigia Marta Finkelštein.

Plokštelės išleidimo progą šiandien Suru.lt laidoje Start FM eteryje svečiuosis ansamblio Synaesthesis vadovė Marta Finkelštein bei kompozitoriai Jūra Elena Šedytė ir Fume.

Kalbėsime apie šiandien pasirodžiusią plokštelę ir aplinkybes.
Kviečiame prisijungti šiandien nuo 19 valandos: 94.2 MHz Vilniuje arba internetu visame pasaulyje.

 

Primename, kad praeitoje Suru laidoje svečiavosi kompozitorius Darius Žičkus. Laidos įrašo su juo galima paklausyti čia:

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.