Sraunus_-_Novellas

Su Srauniuoju Paulium susipažinau, kai IJO atsiuntė Blikmuzik leible išleistą antrą panevėžiečio albumą Blogas [2011]. Aišku, iki tol teko jį matyt grojant įvairiomis progomis.

Sraunus_-_Blogas

Vėliau, po metų, perleistą jo pirmą albumą Out of the City [2010] CDr pavidalu jau pirkau pats, be niekieno paraginimų. Jis patiko dar labiau. Jei Blogas buvo techno/minimal/idm mišinys, tai šis – grynas dub techno. Gilus, kaip mėgstu.

Sraunus_-_Out_of_the_City

Pernai Paulius šovė su Asperatus Clouds, išleistu pas prancūzus. Jis buvo dar abstraktesnis ir labiau ambientinis nei Out of the City, tačiau tai nesukliudė jam patekti į mano esminę metų suvestinę. Net puskurtis atskirtų, iš kur šiam albumui kojos dygsta ir ką šioj srity reiškia Basic Channel vardas.

O šiemet metų pradžioj pasirodė skaitmeninis Sraunaus albumas apie Paulių Šepetį. Panaušu, kad b-side’ų ir leftoverių rinkinys. Nes labai išsiblaškęs stilistiškai ir nelygus: nuo acid priemaišų iki Ulrich Schnauss saldžių švelnumų. Tad ir nelabai praėjo.

Liepos 3 dieną po Blikmuzik ženklu pasirodys šviežias Sraunaus EP – Novellas. Ir jis tikrai šviežias ir gaivinantis. Stilistiškai labiausiai artimas pirmam albumui (Out of the City). 4 gabalai viršijantis aštuonių minučių atžymas. Pakankamai netrumpi, kad spėtum paskęst. Išsirutuliuoja pakankamai lėtai, kad neišgąsdintų ar nešokiruotų. Kiekvienas puikiai įsipašytų bet kurioje Kompakt Pop Ambient kompiliacijoje. Mano favoritas – Varpinės. O tavo?

Beje, gabalų – po du kiekvienoje pusėje. Tik tai ne vinilas (kaip pagalvojau iš pradžių), o senas-geras MC (liet. kasėtė) formatas.
Kaip ir kodėl viršelyje atsidūrė Kim Basinger – nežinau.

Sraunus_-_Novellas_mc_01 Sraunus_-_Novellas_mc_02 Sraunus_-_Novellas_mc_03

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *