Balandžio 26 dieną klube Kablys koncertuos Los Andželo triukšmadarių trijulė Health. Tai bus pirmas amerikiečių vizitas į Lietuvą, nors bandymų juos atsigabenti buvo ir anksčiau.

Grupės Health pasirinktas kelias – ne iš lengvųjų. Tai yra ryškus priešingybių ir spalvingumo pavyzdys.

Pirmiausia, prieš išvažiuodami į pirmą turą ir prieš atspausdami pirmą septynių colių plokštelę, grupės nariai po ilgų ginčų nutarė, kad nori pasivadinti kasdieniu žodžiu. Išnagrinėjus ilgą potencialių pavadinimų sąrašą paaiškėjo, jog tik žodžiu „sveikata“ nėra pasivadinusi jokia kita grupė. Tenka pripažinti, kad, ko gero, tai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas, turint galvoje sunkumus bandant surasti informaciją apie kolektyvą paieškos sistemose.

Health kuriama ir atliekama muzika taip pat, greičiausiai, ne daugeliui asocijuojasi su sveikata ir yra gan sunkiai virškinama. Dar sunkiau nusakoma. Nes pažertas noise rock, industrial, experimental terminų rinkinis sunkiai pagelbės, jei klausytojas nėra girdėjęs apie Liars, Deerhunter, No Age, Klaxons ar panašias grupes.

Įsivaizduokite agresyvią Nine Inch Nails muziką, kuriai pritaria švelnus, beveik moteriškas (į Brian Molko iš Placebo panašus) Jake Duzsik vokalas. Netikėta kombinacija ne tik stebina, tačiau ir žavi tuo, jog šitoks nesuderinamumas skamba įdomiai ir patraukliai. Laikui bėgant Health savo unikalų skambesį stipriai ištobulino. Grupė gyvuoja nuo 2005 metų.

Amerikiečių diskografija taip pat spalvinga ir įdomi. Kiekvieną grupės studijinį darbą lydėjimo remiksų albumas Disko (su atitinamu numeriu). Paradoksas, tačiau beveik visi jų kritikų buvo vertinami tiek pat ar net labiau nei originalūs grupės darbai. Nenuostabu, kuomet tarp remiksuotojų Health sugebėjo suburti įvairaus plauko muzikos meistrus – nuo witch house ikonų Salem ir Crystal Castles iki techno/industrial sunkiasvorių Vessel ir Roly Porter.

Minėtas algoritmas buvo taikomas pirmiems keturiems Health albumams (ir jų perdarytoms versijoms nuo Disco iki Disco4+ atitinkamai). 2020-ais metais išleisdami penktą studijinį darbą Disco04: Part I vaikinai dar kartą kilstelėjo kartelę. Šįkart buvo sumanyta įrašyti visą plokštelę kartu su kitais atlikėjais, tik ne remiksuotojų, o bendraautorių vaidmenyje. Svečių sąrašas – gan eklektiškas: nuo, gal būt, nuspėjamų žanro bendražygių Perturbator, The Soft Moon ir XiuXiu iki gan netikėtų kolaboriacijų su hip-hopo atstovais JPEGMafia ir Ghostmane. Nepaisant žanrų įvairovės albumas gavosi gan vientisas. Šis faktas tik dar kartą patvirtina Health skambesio unikalumą bei grupės sugebėjimą konsoliduoti.

Tarp kitų darbų paminėtini grupės įrašai žaidimams Max Payne 3 ir Grand Theft Auto. Specialiai filmo Atomic Blonde garso takeliui trio perdainavo New Order amžinąjį hitą Blue Monday. Gyvų pasirodymų metu Health vokalistas Jake Duzsik mėgsta vilkėti Misfits, Psychic TV ir kitų grupių marškinėliais. Šitaip demonstruojama pagarba ir atiduodama duoklė paauglystės dievukams.

Naujas Health albumas Disco04: Part II išleidžiamas balandžio 8 dieną. Jame grupė seka pramintu duetų taku. Tik šįkart studijos partneriai dar labiau netikėti. Publika jau turėjo progą išgirsti albumą pristatančius bendrus kūrinius su Nine Inch Nails, Poppy ir… death/trash veteranais Lamb of God. Būtent šis albumas bus pristatomas koncerto Vilniuje metu.

Iš aukščiau pateiktų pavyzdžių akivaizdu, kad Health mėgsta stebinti ir nuolatos ieško kažko naujo. Jie nebijo kvestionuoti nusistovėjusius standartus, jungti tai, kas neapjungiama, ir nuolatos judėti į priekį. Tokie patys yra ir grupės klausytojai: išsilavinę ir pakankamai platų, bei atvirą muzikinį skonį turintys žmonės.

Tiesa, gyvai grupė groja labai garsiai. Tad einant į koncertą reikėtų pasirūpinti ausų kamštukais. Nes tikrai groja garsiai. Labai.

Bilietus į Health pasirodymą platina Paysera.

Be to, turite galimybę laimėti du kvietimus į šį koncertą. Jums tereikia pasidalinti mėgstamu Health kūriniu (nuoroda) ir pažymėti (užtaginti) asmenį, su kuriuo eisite kartu į koncertą. Tai darykite komentuodami atitinkamą įrašą Suru.lt facebook paskyroje.

Konkursas vyks iki trečiadienio, balandžio 13 dienos 21 valandos. Nugalėtojas paaiškės burtų keliu. Jam atiteks du kvietimai į renginį.

Afiša Bangos Konkursai

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *