Sodina sėklą Hujaboy

2011-10-13      2 KOMENTARAI  

TIP records primygtinai aiškino kokie jie yra idėjiniai ir nesiekiantys pelno, todėl špygą man dėl kompakto siuntimo. Maždaug mp3 gali išsikept ir pats – juk tai tas pats. Nu ir gerai, man nemėgstamu formatu perklausęs naujausą Hujaboy albumą The Seed, išvestinėmis mintimis dalinuosi su full-on psy-trance megėjais.

Šiuo metu mano vertinimu visi isra-trance išleidžiami albumai yra žemiau jūros lygio, o šią recenziją pasirinkau parašyti tik iš labai senos pagarbos Hujaboy ir nuostabos, kad TIP records (pasirodo) dar gyvi. Nir Shoshani yra gimęs 1976 metais, visą gyvenimą gyvena Jeruzalėje, kaip ir daugelis vietinių iš ten kilusių reiverių nuo 16-kos groja trance, nes apsilankė Indijoje, nušvito ir tapo dj. Kaip įprasta tos apskrities tranzeriams, geriausius savo albumus išleido 2002 – 2005 metais, vėliau kiek nulengvėjo ir tapo full-on-psy žvaigžde. Scenarijus paprastas.


Jei vertinti su minėto laikotarpio jo darbais – naujausias albumas yra neblogas. Jei lyginti su pastaraisiais išleidžiamais darbais iš visos isra-flotilės – The Seed – jėga. Tai kiek numodernėjęs (ar seniau albumai prasidėdavo tokiais papustų lūpyčių ritmais kaip 24 sec?), vietomis įtakotas madingo minimąlo, vietomis nieko ypatingo nesiūlantis, vietomis visdar – gero šokio gliūčinantis tranzas.

Tikrai ne taip įsivaizdavau ateitį, į kurią ateis visa šios šokinės muzikos stilistika ir prasmė. Kai atradau šį žanrą, muzika, kuri atkeliaudavo iš Izraelio, buvo esminė ir sąlygojanti „kitas naujienas“ iš įvairių valstybių. Į tai, į ką išvirto ši scena, gaila pripažinti, bet prarado esmę. Džiaugiuosi, kad tokių vietinės reikšmės žvaigždžių kaip Hujaboy, naujausias darbas nėra siejamas su nulengvėjusiu madingu progressive-psy skambesiu, visdar palaiko ~130 kbps greitį, tarpiškai laviruoja klerančių durų elektrifikuotais garsais, pulsuoja bosais ir žvelgia į praeitį, remiksuojant legendinės grupės Astral Projection gabalą One (jį ir The Seed išskirčiau kaip esminius viso albumo vinis). Išskirčiau dar Cloads Over Goa – kur atgaivinta kone mokyklos diskotekos melodija, sukelianti sarkastišką šypseną.

Septintasis Nir’o albumas išleistas Anglijos TIP records įrašų studijoje, kur jis sutiktas išskėstomis rankomis (sklandė gandai, kad Raja Ram‘o vadovaujama kompanija nustos veikti). Pagrindiniai psy veiklos atstovai šio senioko sėklą vertina itin teigiamai ir nevengia kalbų apie rūgšties čirpančius garsus, nuo kurių jie svaigsta.

Ar nuo šios sėklos apsvaigsite jūs – atsakymas tik ją tinkamai pasodinus.

 

Bangos Šviežia

2 Replies to “Sodina sėklą Hujaboy”

Leave a Comment

Your email address will not be published.