Šią savaitę su nekantrumu laukiau šeštadienio vakaro, nes į susitikimą pakvietė Empti. Žinoma, neatsisakiau. Susitikimo vieta – klubas Combo, 22.00. Diskusijų tema – albumo Fermata pristatymas.

Visuomet su džiugesiu vykstu į Kauną, kai kelionės tikslas – muzika. Gaila, bet dėl lietuviškos muzikos – kelionė pirmoji. Kiek truputį neramino susitikimo vieta, apipinta legendom apie blizgančius kumščius ir žalvarinius sprandus. Tačiau jei Empti ten tilps, aš – nesiožiuosiu.


Nors ir atvykome likus tik kelioms minutėms iki renginio – pamaniau, jog sumaišėme koncerto dienas. Prie klubo stovėjo tik keli automobiliai, kombinis lazeris ryškiai kvietė užeiti vidun. Apsauginis patvirtino, jog neapsirikome ir už kelių minučių stovėjome prieš į sceną. Deja, vieninteliai. Visi kiti sėdėjo prie staliukų ir ramiai laukė pasirodymo, nors reziduojantis dj kaip įmanydamas stengėsi užvesti publiką. Tačiau, vakaro kaltininkams paėmus burtų lazdeles į rankas, salė prisipildė. Gal ne tiek, kiek norėjosi, tačiau bent visi atsistojo ir padėjo gėrimus šalin. Prasidėjo koncertas, kurio trukmės skaičiuoti nepavyko. Empti turbūt buvo prisisėmę vilnietiškos publikos ir tiesiog mėgavosi savo pasirodymu (nors Giedrė ir pastebėjo, jog jų koncerto metu vyko Kauno naktys).


Muzikine prasme jie visuomet džiugina. Čia niekada nebūna vienodai, tačiau kartu visuomet pateisina Muzikos, Salos ir Gero Mylėjimosi lūkesčius. Priedo – naujieji 4 milimetrai ir Tu Man. Koncerto metu pamaniau – ar jie kaip nors pasikartos? Nei vienos kompozicijos su šabloniniu ritmu, žanriniais vienodumais, ar net stiliumi. Jie turbūt apima plačiausią auditoriją žmonių, nes programoje – house, breaks, downtempo, jazz ir net hard rock. Nuostabus Giedrės balsas įgarsinantis meilės trūkumo personažus. Gaila, tik pasirodymo pradžioje jis skambėjo tyliau, nei turėjo. Labai patiko kūrinių atlikimo įvairovė. Keli kūriniai buvo pakartoti pateikti tiek šokiniais, tiek medliakų variantais.


Patys Empti šiltai bendravo su publika ir buvo atsipalaidavę. Draugiškai sutiko „pakartot“ ir dėkojo už aplodismentus. Kadangi po koncerto renginio tęstinumo nebuvo – teko važiuot namo su Fermata grotuve. Su mintimis, kad nesvarbu kiek jie kartotų savo pasirodymą, visuomet ateisiu jų paklausyti.

Tai tikrai viena geriausių Lietuvos grupių.

Bangos Koncertai

Leave a Comment

Your email address will not be published.