Tarptautinio muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalio Yaga organizatoriai šį savaitgalį Spenglos ežero pakrantėje, Varėnos rajone, yra suplanavę puikų laiką su kokybiška muzika ir originaliais reginiais.„Visai šeimai skirtas festivalis iš kitų išsiskiria savo plačia dienos programa. Paskaitas, užsiėmimus, dirbtuves ir muziką mes atrenkame labai atsakingai, dovanojam tai, ką patys norėtume gaut dovanų. Daug dėmesio skiriame kokybei, todėl žadame ne tik sudomint, bet ir padėt tobulėt bei tobulint aplinką“, – teigė vienas iš festivalio organizatorių Antonas Shoom.

Kas du metus vykstantis festivalis tradiciškai rengiamas prie Spenglos ežero. Ši vieta, anot  Antono, yra tobula tokiam renginiui: turi gerą energetiką, ją lengva rasti, bet sunku pamiršti, dėl gausiai apdovanoto lanšafto.

„Spenglos ežerą prieš keletą metų radome visiškai netyčia. Kaip dabar juokaujame, mus ten atvedė kažkokia jėga. Ežeras, šaltinėlis, medžių paunksnė – viskas ko ieško iš miesto norintys ištrūkti poilsiautojai“ – pasakojo festivalio organizatorius.

Liepos 21-25 dienomis vyksiantis festivalis „Yaga“, pasak Antono, pristatys ne tik gausų būrį elektroninės ir gyvos muzikos atstovų, bet ir didelį pasirinkimą turinčią dienos programą, pradedant amatais, meninėmis dirbtuvėmis, baigiant sielą apvalančiais ritualais, praktikom, kūną sveikatinančiais užsiėmimais, paskaitom.

Muzikinės trance, ramybės ir eklektikos scenos kvies padūkti ir atsipalaiduoti susirinkusius svečius, o  švietėjiškoje erdvėje bei meninėse dirbtuvėse apsilankę dalyviai galės ne tik geriau pažint save, bet ir parsivešt malonių smulkmenų iš festivalio, viską ką pasigamins dirbtuvių metu. „Yaga“ stebins ne tik programa, bet ir apipavidalinimu. Mat dekoruoti renginio pakviesti savo srities meistrai ir unikalūs menininkai gerai žinomi visos europos alternatyviuose renginiuse ir ne tik.

Atvyks magiškasis simbolistas iš Suomijos Jussi Lof, kuris išeksponuos savo įspūdingiausias drobes. Visose šalyse nuo Portugalijos iki Švedijos apipavidalinęs daugybę renginių, mūsų tautietis – Shoom, kuris šokių aikštelę pavers neregėtų spalvų, formų ir ornamentų sinteze. Taip pat renginio dalyvius užburs Wickiss iš Latvijos su trimačiais ekranais ir Weg Erbauer iš Austrijos su realybę išblaškančiomis skaidrėmis. Dekoratorių dėka sutemus gamta taps dar mistiškesnė ir atsivers durys į kiekvieno iš mūsų vaizduotę.


„Kaip ir kiekvienais metais, mes daug dėmesio skiriame renginio apipavidalinimui. Norime, kad lankytojai atsipalaiduotų ir atsidurtų erdvėje, kuri padėtų jiems atitrūkti nuo kasdienybės bei įkvėptų visiems metams į priekį“, – teigė Antonas.

Daugiau informacijos: www. yaga.lt

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *