Organizatoriai neprisegė paveiksliuko. Parinkome tinkamiausią savo nuožiūra.

Alternatyvos festivalio, vyksiančio jau šį savaitgalį, rugpjūčio 13-15 d., metu žinomi graffiti menininkai iš Prancūzijos Gyom_RZK ir Erico110 bei pilotas Robertas Komža iš oro baliono sukurs 24 metrų dydžio skraidantį graffiti kūrinį, kuriuo žmonės galės pakilti į orą ir pažvelgti į festivalį iš paukščio skrydžio.


Jau trečius metus su Satta Outside dirbanti Nosignal komanda Lietuvos publikai pristatys dar nematytus vaizdo menininkus Rosa Menkman iš Amsterdamo ir David Szauder – Pixelnoizz iš Berlyno, kurie, kuratorių teigimu, labai gerai atspindi naujausias vaizdo meno evoliucijos tendencijas Europos scenoje.


Visas festivalio garso ir vaizdo veiksmas vyks 5 erdvėse – scenose, kūrybos turgelyje ir tarp jų. Estrados scenoje pasirodys pagrindiniai festivalio atlikėjai, grojantys elektroninę muziką, bei vaizdo menininkai. Pievos scenoje koncertuos grupės, akcentuojančios gyvus instrumentus. KALA kempingo scenoje muziką tildys k/t Pasaka ir Kauno kino festivalio filmai muzikine tematika bei trumpametražių filmų programa Shortai.


Šventoji scena bus 24 val. per parą užimta dešimčių didžėjų ir gyvai grojančių atlikėjų, tarp kurių Olandijos legenda Aardvarck, Mamiko Motto, Dimlite, maskvietis Lapti ir prancūzas Wankers United. Viena iš festivalio erdvių tradiciškai įsikurs tiesiog paplūdimyje, joje gros didžėjai, o šalia vyks futbolo ir tinklinio varžybos.

Festivalio turgelio erdvėje vyks ne tik rankdarbių prekyba, bet ir gausybė dirbtuvių, kuriose poilsiautojai galės mokytis dirbdinti aitvarus, eko – botagėlius, lankstyti origami ar gaminti netradicines kaukes.


Skirtingai nei praėjusiais metais festivalis šiemet prasidės jau ketvirtadienį: kai Šventojoje savo vartus atidarys festivalio kempingas, Vilniuje Vasaros terasoje vyks Mondayjazz kolektyvo surengtas oficialus festivalio preparty, kuriame gros muzikos kultūros susivienijimo iš Maskvos How2Make atlikėjai DZA, Algorythmik ir Low Bob.


Satta Outside organizatoriai tikisi, kad festivalio svečiai sekmadienį neskubės namo, nes veiksmas vyks iki paryčių, o kempingas užsidarys tik pirmadienį 12 val. dienos.


Satta Outside festivalis Lietuvos pajūryje rengiamas jau ketvirtą kartą, pirmą kartą Šventosios apleistos vasaros estrados teritorijoje. Bilietus į renginį platina „Tiketa“.

Afiša Bangos

3 Replies to “Satta Outside: skraidantis, šviečiantis graffiti ir naujausios vaizdo meno tendencijos”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *