polica

Spalio 6 d. menų fabrike Loftas savo pirmąjį koncertą Lietuvoje surengs garsiausias Mineapolio synth-pop kolektyvas Poliça. Hipnotizuojantys kūriniai, dramatiškas vokalas ir drąsūs dainų tekstai – išskirtinis amerikiečių kūrybos braižas, pelnęs jiems melomanų pripažinimą visame pasaulyje.

Amerikiečių kūriniuose galima rasti ir R&B, ir trip-hop, ir indietronicos prieskonių. 2011 metais karjerą pradėjęs kolektyvas kartais vadinamas duetu, nes debiutinėje grupės sudėtyje buvo tik įkūrėjai – prodiuseris Ryanas Olsonas ir vokalistė Channy Leaneagh. Tačiau šiandien šis apibūdinimas jau nebūtų tikslas – gyvuose pasirodymuose ant scenos lipa dar trys muzikantai – bosistas Chrisas Bierdenas ir būgnininkai Drew Christophersonas bei Benas Ivascu.

Originalus amerikiečių grupės pavadinimas Poliça turi net kelias kilmės versijas. Populiariausia jų, jog tai lenkiškas žodis reiškiantis… politiką. Politinių temų jie nevengia nei dainų žodžiuose, nei tarpusavio santykiuose, grupėje laikydamiesi savo darbo kultūros.

Iš Mineapolio kilusios synth-pop grupės diskografijoje – jau trys muzikos kritikų išliaupsinti albumai, kurių paskutinis pasirodė šiemet. Prieš porą mėnesių išleistas naujausias amerikiečių darbas United Crushers gerbėjus nevisai pavergė nežabota fantazija, vientisumu ir ausis lepinančia įrašų garso kokybe. Albume, kurio viršelį puošia nėščia nuoga moteris, nagrinėjamos temos visai neromantiškos – socialinė nelygybė, policijos žiaurumas, narkotikai ir kitos šiuolaikinės visuomenės rykštės. 

 

Poliça sąskaitoje ne tik sėkmingi albumai, bet ir duetas su Bon Iver vokalistu Justinu Vernonu, kuris Rolling Stone žurnalui pareiškė, jog Poliça yra geriausia grupė, kokią jam kada teko girdėti“. Taip pat turai su grupėmis the xx, Boys Noize ir kitomis.

Poliça turėtų patiks tiems, kam patinka Grimes, Phantogram, Little Dragon ir pan.

Pirmą kartą Lietuvoje grosiantys amerikiečiai Poliça pasirodys spalio 6 d., Vilniaus menų fabrike Loftas.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *