2014-RobertHenke-LUMIERE-BarbicanLondon-photo_by_Robert_Henke

Po aštuonerių metų pertraukos į Vilnių grįžta vokiečių kompiuterinės muzikos kompozitorius, Berlyno menų universiteto garso dizaino profesorius, vienas pagrindinių garso programos Ableton Live kūrėjų bei elektroninės muzikos projekto Monolake narys Robert Henke. Lapkričio 7 dieną Šiuolaikinio meno centre bus surengtas jo audiovizualinis pasirodymas Lumière, meistriškai jungiantis naujausias technologijas, elektroninę muziką ir vizualiuosius menus.

Po gausias publikos ovacijas sukėlusios premjeros 2013 metų spalį Unsound festivalyje Krokuvoje, Lumière apkeliavo daugelį prestižinių šiuolaikinės muzikos festivalių Europoje, Japonijoje, JAV ir Kanadoje. Pasirodymo metu pasitelkiant specialiai šiam projektui sukurtą programinę įrangą gyvai projektuojami ryškūs lazerių spinduliai ir daugialypiai garsiniai potyriai. Kaskart prie renginio vietos pritaikomame pasirodyme ypatingu akcentu tampa pats R. Henke, kuris nuolat kintančias geometrines formas piešiančius lazerius ir muziką valdo apsuptas publikos.

Šiuolaikinio meno centras renginiui buvo pasirinktas neatsitiktinai. Nostalgijos šiai vietai neslepiantis R. Henke 2004 metais čia koncertavo su elektroninės muzikos projektu Monolake, o Vilniuje rengiama 18-oji Lumière versija įrodys, kad riba tarp koncerto ir meninės instaliacijos šių dienų pasaulyje traukiasi.

„Tai – itin paveikus ir išskirtinio grožio pasirodymas. Po premjeros Krokuvoje buvau taip sužavėta šiuo potyriu, kad nereikėjo ilgai dvejoti, ką daryti toliau. R. Henke ir visa komanda nepaprastai kruopščiai ruošiasi šiam renginiui, todėl rezultatas turėtų būti išties stulbinantis“ – teigia renginio iniciatorė, kultūros projektų prodiuserė ir žurnalistė Radvilė Nakaitė.

Henkes darbų laukas apima meninės instaliacijas ir performansus, grįstus naujausių technologijų panaudojimu, paties sukurtos elektroninės muzikos ir vizualiųjų menų sinteze. Šiuose darbuose naudodamas kompiuteriu kurtus garsus ir vaizdus, lauko garsų įrašus, fotografijas ir šviesą, autorius juos transformuoja naudodamas matematines formules, taisykles, realaus laiko įspūdį ir specialiai suprogramuotus efektus. Jo darbai buvo pristatyti Tate Modern Londone, Centre Pompidou Paryžiuje, PS-1 Niujorke, The Art Galler of New South Wales Australijoje ir daugybėje festivalių keliuose pasaulio kontinentuose.

 

Renginį organizuoja VšĮ „Kūrybinės industrijos” ir VšĮ „Vilniaus festivaliai”, iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Bilietus galima įsigyti bilietupasaulis.lt kasose: http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/robert-henke–lumire-151874

Renginys FB: https://www.facebook.com/events/1466430100311083

Lumiere_fb

Afiša Bangos

One reply to “Robert Henke (Monolake) į Vilnių atsiveža Lumière”

Leave a Comment

Your email address will not be published.