postcosmos_V_cover

Gegužės 28-29 dienomis Senovinėje dangaus stebykloje šalia Molėtų observatorijos vyks penktasis muziką, poeziją ir kūrybingą atmosferą jungiantis renginys Postcosmos V. Prieš tai surengę koncertus Vilniaus televizijos bokšte, planetariume, muzikos klube Tamsta ir Lietuvos rašytojų sąjungoje, organizatoriai dūmotos melancholijos ir eksperimentų mėgėjus šįkart kvies braidyti po juodąsias skyles, stiprinti savo gravitacijas bei tarp ežerų ir miškų statytis palapines.

Muzikinėje renginio programoje koncertuos gitaristas, bene geriausių lietuviško kino garso takelių bendraautoris, projektų Empti, Dublicate, Overtone, Bango Collective narys Paulius Kilbauskas, paskutiniu metu daugiausiai pasirodantis kaip solistas. Atlikėjas tradiciškai žada daug improvizacijos ir sako, kad jo garso kelionė bus kupina nesibaigiančių gitarų garso kilpų ir malonių netikėtumų.

Kaip ant mielių populiarėjantis žavių aktorių kolektyvas Solo ansamblis, save priskiriantis post-punk, electronic, sad-dance žanrams, renginio programoje apjungs instrumentinę-elektroninę bei poetinę dalis. Renginyje savo eiles skaitys poetai Aušra Kaziliūnaitė, Marius Morkevičius, Sandra Val ir Povilas Šklėrius.

Itin retai lauko renginiuose grojantis ir ypač kruopščiai savo pasirodymams besirengiantis Justinas Mikulskis arba S13, klausytojams ruošia psichodelinę kelionę, kurioje bus galima išgirsti septintojo dešimtmečio mokslinės fantastikos filmų garso takelių muzikos, Woodstock’o užuominų, sintezatorių melodijų, gitarų, keistų vokalų, ambientu apgaubto pasikartojančio minimalizmo, bei specialių motyvų, inspiruotų renginio vietos.

Elektroninės muzikos kūrėjas Fume, nuolat klaidžiojantis nakties dangaus gilumose, kvies pasiklysti ir savo klausytojus bei galbūt į savo vakaro programą įpins vieną kitą etnografinį motyvą. Taip pat renginyje bus pristatytas naujas Evaldo Azbukausko projekto Soulsonic albumas Between Worlds, pasak atlikėjo, daugiausiai orientuotas į kosmosą.

Vygintas Orlovas, festivalių lankytojams žinomas ref/inter pseudonimu, Postcosmos scenoje surengs audiovizualinį pasirodymą: lauko įrašus, įvairių dažnių ir tipų garsus pavers vaizdu, projektuojamu ekrane. Tokias medijų transformacijas atlikėjas labai išsamiai tyrinėja studijuodamas VDA doktorantūroje.

Neatsiejama Postcosmos renginių dalis – įvairių žanrų roko muzikos pasirodymai. Šiais metais ežerų paviršiuose ir medžiuose raibuliuos instrumentinį progresyvujį roką atliekantys bei tarp kosminio lengvumo ir kosminių triukšmų balansuojantys Subliminal Messages, post-punk, new-wave, experimental ir indie-rock muziką kuriantys Fashion Games. Renginyje bus galima išgirsti naują muzikanto, semiotiko ir šiuolaikinių trendų guru Andriaus Grigorjevo projektą Floodtracks bei šių metų atradimą – itin veržlų postroko duetą Arcadia Repeats.Postcosmos_V_-_line-up

 

Postcosmos V bus arčiau kosmoso nei kada nors anksčiau, nes galimybės susipažinti su dangaus kūnais ir jų stebėjimo būdais bus čia pat ir jos bus dvejopos. Gegužės 28 d. 16.30 val., prieš muzikinę Postcosmos V programą ir gegužės 29 d. 10.30 val., lankytojai kviečiami į ekskursiją Senovės lietuvių astronomija ir pasaulėžiūra. Atkurtoje Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje prie Aukuro ugnies etnoastronomas Jonas Vaiškūnas pasakos apie senuosius dangaus šviesulių stebėjimo būdus, kalendorinio laiko skaičiavimo praktiką, senąjį lietuvių zodiaką. Registruotis galite adresu info@postcosmos.lt, siųsdami savo vardą, pavardę bei telefono numerį. Ekskursijos kaina – 3 Eur, sumokami atvykus į renginį.

Taip pat planuojami trys naktiniai žvaigždžių stebėjimai pro teleskopą (23, 1 ir 2 val.) ir dvi dieninės ekskursijos (28 d. 16 val. ir 29 d. 12 val.) į Lietuvos Etnokosmologijos muziejų (vos už 500 metrų nuo renginio vietos). Registruotis galite adresu post@postcosmos.lt, parašę savo vardą, pavardę, telefono numerį bei norimą ekskursijos laiką. Ekskursijos kaina turintiems bilietą į renginį – 3,5 Eur asmeniui (įprasta kaina 4,5 Eur).

Postcosmos_V_-_Ekskursijos

Bilieto kaina – 25 eurai. Bilietus galima įsigyti čia.
Renginys Fajeboke.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *