Back_To_The_Roots

Jei domitės elektronine muzika, tikrai esate girdėję apie klubą Vault. Nors ši vieta savo veiklą baigė dar 2007-aisiais, apie ją kartas nuo karto užsimenama iki dabar. Senieji reiveriai nostalgiškai prisimena gerus laikus, o jaunoji karta gailisi, kad klubo veiklos metais buvo per jauna, kad suprastų, kas ta elektronika ir kas tas pogrindis. Taigi, gegužės 13-oji taps itin svarbia diena abejoms grupėms – legendomis apipinta vieta po devynerių metų pertraukos atvers duris vienai nakčiai.

Pirmąkart sunkiosios bunkerio durys buvo atvertos 2002 metų pabaigoje. Įkvėptas vakarų Europos pogrindžio kultūros jas atverti ryžosi hardkorą ir spydkorą grojantis didžėjus Black Box, į pagalbą pasitelkęs dramenbeiso didžėjų ST bei daugybę savanorių. Požeminiame bunkeryje, kuriame iki žlungant Sovietų Sąjungai vyko kariniai mokymai, iškart apsigyveno tuo metu pogrindyje slypėję dramenbeisas, techno ir, aišku, hardkoras, o vėliau čia atsikėlė ir psytranzas bei pirmieji Lietuvoje elektro vakarėliai.

Ilgainiui klubas tapo Lietuvos pogrindžio Meka, kurioje susiformavo, įgūdžius tobulino ir renginius organizavo daugybė elektroninės muzikos scenai nusipelniusių promo komandų bei didžėjų. Nors nuo klubo atidarymo praėjo 14 metų, dalis jų veiklą tęsia iki šiol. Vienas jų – jau minėtas ST, kuriam ir kilo mintis vienai nakčiai prikelti klubą.

„Su kolegomis organizuojame retai, bet stipriai vykstančių renginių seriją Back to the Roots – apie grįžimą prie šaknų. Daugeliui mano bendraamžių bei bendraminčių VAULT ir yra tos šaknys, nuo kurių viskas prasidėjo. Tas žvėriškas garsas, šokiai iki ryto ir sunkioji elektronika – norime ir patys pakartoti, ir jaunajai kartai svarbių dalykų parodyti“, – pasakojo ST.

Klubą, kad ir nakčiai, lengvą prikelti nebuvo. Vien leidimas suorganizuoti vakarėlį organizatoriams kainavo 4 mėnesius: buvo parašytas projektas, kurį svarstė dvi Vilniaus Savivaldybės komisijos, o joms priėmus teigiamus sprendimus reikėjo gauti leidimus iš dar dviejų inspekcijų. Tačiau keturi mėnesiai praėjo, leidimas gautas ir erdvė paruošta.

Senus laikus prisiminti susiburs didžioji dalis senųjų Vault rezidentų: daugybę renginių čia organizavusi Techstylism komanda, sunkiojo techno propaguotojas Android, itin seniai kartu begrojęs ST ir MC Strazdo duetas, ne vieną naktį dramenbeisu šiame klube besirūpinę Haze, Drumm, Fantas bei Nervas, taip pat ir X-Ray, kuris į vakarėlį įneš sunkiasvorio hardkoro. Prie senbuvių prisidės ir porelė naujokų – Mesijaus ir Munpauzn duetas, žadėjęs prisitaikyti prie aplinkos ir pateikti sunkesnių ritmų, nei įprastai. Istorijos pamoka arba kelionė laiku garantuota, o antros progos gali ir nebepasitaikyti. Pirmadienį, vos sutvarkius patalpas po vakarėlio prasidės aukcionas, kurio metu senasis bunkeris bus parduodamas.

Back_To_The_Roots_poster

Suru.lt suteikia progą laimėti du kvietimus šį renginį.
Jums tereikia pažymėti (užtaginti) draugą, su kuriuo eisite į vakarėlį, komentuojant atitinkamą įrašą Suru.lt fajeboko paskyroje.

Laimėtojas paaiškės burtų keliu. Jam atiteks abu kvietimai.

Konkursas vyksta iki gegužės 13 dienos 13 valandos.

Afiša Bangos Konkursai

Leave a Comment

Your email address will not be published.