onogana-by-gayas-photos

Įspūdingo dydžio muzikos instrumentai, užvedantis ritmas ir neįprastas skambesys – tai muzikos grupė Onogana iš Izraelio. Lapkričio 18-osios vakare jie koncertuos Vilniaus naktiniame klube Pelėda.

Grupę sudaro trys charizmatiški vyrukai. Nuotaikingą muziką jie kuria grodami mušamaisiais ir senoviniais didžeridu instrumentais. Tai vieni iš pačių seniausių instrumentų pasaulyje. „Didžeridu instrumentų ištakos glūdi Australijos aborigenų gentyse. Jais buvo grojama ypatingų ceremonijų ir progų metu. Mes savo muzikoje taip pat siekiame išlaikyti bent dalį senovinių tradicijų“– sako grupės Onogana nariai, kurie akustinius instrumentus organiškai jungia su elektroninių garsų prieskoniais.

Prieš porą metų grupė išleido studijinį albumą Nayan, visgi jų galia slypi koncertiniuose pasirodymuose. Per paskutinius trejus metus grupė koncertavo pasaulio šokių muzikos festivaliuose S.U.N. (Vengrija), Indigo (Izraelis), Tribal Elek (Prancūzija), Sunbeat (Izraelis), bendradarbiavo su atlikėju Said Tichiti (Marokas), grupe Hilight Tribe (Prancūzija), pernai sudalyvavo Estijoje vykusiame Tallinn Music Week, taip pat grojo įvairiuose Europos miestų klubuose bei gamtos kampeliuose.

Nadavas Dagonas (mušamieji) groja keliuose gyvos elektroninės muzikos projektuose bei yra jų įkūrėjas. Ortalas Pellegas (didžeridu, dambrelis ir sintezatorius) gamina muzikos instrumentus ir groja jais neįprastais būdais, o sąlytis su gamta jo darbams suteikia ramybės ir įkvėpimo. Oferas Zvi (didžeridu ir sintezatorius) muzikoje ieško pajautos ir sąmoningumo, kas glaudžiai siejasi ir su kitomis jo veiklomis – muzikantas taip pat dėsto indėnų kultūrą, filosofiją ir kalbas bei praktikuoja menus.

Kiekvienas iš šios muzikantų trijulės atstovauja skirtingiems muzikos pasauliams, o grupėje Onogana apjungia savo patirtis į galingą ir energingą, originalių elektroninių ir tribal garsų visumą. Ypatinga ir betarpiška muzikinė komunikacija tarp muzikantų ir klausytojų sufleruoja, kad grupė iš publikos tikisi pasirodymo metu tapti viena neišskiriama šokių muzikos komanda.

Grupė Onogana jau yra aplankiusi ir Lietuvą – pernai vasarą šokių aikštelėse savo ritmais džiugino festivalio Yaga Gathering bei menų fabriko Loftas kieme veikusios LRT Opus terasos lankytojus. Dalyvavę jau žino, kad per jų koncertus susirenka pilna aikštelė šokti, trypti, džiaugtis ir šypsotis nusiteikusių gerbėjų. Kaip sako grupės muzikantai: „Bus didingas vakarėlis su gyvais instrumentais. Vienas būgnų komplektas, du didžeridu ir Jūs.“

Renginio klube Pelėda (buvę profsąjungų rūmai, V.M. Putino g. 5, Vilnius) pradžia 21 valandą. Koncertą tropical beats ritmų muzika apšildys DJ Spitzin, Onogana pasirodymo pradžia 22:30, o po vidurnakčio kelionę garsais pratęs didžiųjų festivalių Boom ir Ozora rezidentas, festivalio Sunbeat organizatorius ir uplifting tribal muzikos puoselėtojas DJ Tori Baba (Izraelis). Kviesdami į renginį organizatoriai sako, kad „šis koncertas – tai geriausia alternatyva rudeniškai šlapdribai“.

 

Saulė teka, kojos basos
Aš prinokęs ananasas

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *