Muse_2016

Roko ir alternatyvios muzikos gerbėjų dievinama, didžiausių pasaulio festivalių scenas sudrebinusi britų grupė Muse pagaliau išpildys savo gerbėjų svajonę Lietuvoje. Birželio 17 dieną Muse pasaulinio turo Drones World Tour koncertas įvyks didžiausioje Žalgirio arenoje. Tai bus pirmoji šių britų viešnagė mūsų šalyje.

Hitų Starlight, Supermassive Black Hole, Hysteria, Time Is Running Out, Plug In Baby, Uprising, Map of the Problematique ir daugybės kitų žinomų dainų atlikėjai Lietuvos publikai parodys pirmą kartą per savo karjerą sukurtą 360 laipsnių formato šou. Jo metu grupė gros scenoje, įrengtoje arenos centre – žiūrovai galės jos pasirodymą stebėti iš visų pusių.

Kiekvienam naujam turui vis kitokį pritrenkiantį muzikos ir vaizdo spektaklį paruošianti grupė šįkart pranoksta pati save – Muse pasirodymus pasaulio spauda apibūdina kaip epinius, nuostabius ir ambicingus.

Muse daugiau nei dešimtmetį yra viena ryškiausių pasaulio grupių, kurią pakviesti į Lietuvą mus nuolat ragino ir aktyvūs jos gerbėjai Lietuvoje. Džiaugiamės, kad pagaliau galime pranešti apie pirmąjį Muse vizitą į mūsų šalį“, – sako koncerto organizatoriaus Live Nation Lietuva atstovas Deividas Afarjanc.

Bilietus į „Muse“ koncertą nuo vasario 22 dienos (pirmadienis) bus galima įsigyti visose Bilietų pasaulio kasose ir internetu.

Pasauliniame ture Muse pristato pernai išleistą albumą Drones, kuris pasiekė pirmąją vietą Didžiosios Britanijos, JAV ir kitų šalių topuose – iš viso šis įrašas tapo populiariausiu net 23 valstybėse, tarp jų – Prancūzijoje, Japonijoje ir Australijoje. Beje, prestižinėje Grammy ceremonijoje, kuri vėlų pirmadienio vakarą įvyko Los Andžele, šis Muse darbas pelnė geriausio metų roko albumo apdovanojimą.

Drones World Tour gastrolės pernai gegužę prasidėjo Didžiojoje Britanijoje, jų metu grupė jau aplankė didžiausius Europos festivalius (tokius kaip Roskilde Festival Danijoje, Download Didžiojoje Britanijoje, Pinkpop Olandijoje), taip pat – Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos arenas.

„Nesibaigiantis pakilimas, šuoliai nuo vienos viršūnės ant kitos – tai siūlo Muse koncertas, panaudodamas visas įmanomas muzikos ir vaizdo priemones“, – taip grupės pasirodymą apibūdino JAV dienraštis The New York Times.

Šį mėnesį Muse pradės naują pasaulinio turo etapą Europoje, kurio metu suplanuoti net šeši koncertai Paryžiuje, keturi pasirodymai didžiojoje Londono O2 arenoje, šeši – Milano Mediolanum Forum. Grupė taip pat koncertuos Vokietijoje, Belgijoje, Airijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Danijoje, Suomijoje ir kitose Europos šalyse. Į grupės maršrutą šįkart įtraukta ir Lietuva.

1994-aisiais susibūrusi grupė Muse yra išleidusi septynis albumus, kurie parduoti daugiau nei 17 milijonų egzempliorių tiražu.

Dramatiškas skambesys, drąsūs eksperimentai, unikaliai emocingas dainininko Matto Bellamy vokalas ir neprilygstami pasirodymai grupę iškėlė į aukščiausią populiarumo lygą. Grupės pasiekimai įvertinti penkiais MTV Europos, šešiais Q, aštuoniais NME, dviem Britų muzikos apdovanojimais ir 2011-aisiais pelnyta Grammy statulėle už geriausią roko albumą The Resistance.

2012-aisiais grupės daina Survival tapo oficialiu Londono olimpinių žaidynių himnu – skambėjo sportininkams žengiant į arenas, prieš medalių įteikimo ceremonijas, ir, žinoma, olimpiados atidaryme bei uždaryme.

Kiekvienas grupės pasirodymas – ryškus teatrališkas šou, kuriam naudojami naujausi scenos, vaizdo ir garso technologijų sprendimai. Nuo milžiniškų ekranų iki gigantiškų antenų, ant balionų virš žiūrovų galvų pakibusių akrobatų ir judančių scenos detalių – Muse gerbėjai jau gerai žino, kad grupės koncertai sukuria didžiulį įspūdį ne tik ausims, bet ir akims. Specialistai atvirai teigia, kad Muse roko koncertų suvokimą pakėlė į naują lygmenį.

2007-aisiais Muse tapo pirmąja grupe, į kurios du pasirodymus naujai pastatytame Londono Wembley stadione buvo parduoti visi bilietai. 180 tūkstančių gerbėjų mėgavosi koncertais, kurie vėliau buvo įamžinti albume HAARP. Šie pasirodymai kritikų pripažįstami vienais geriausių visų laikų roko muzikos koncertų.

Kaip ir ankstesnius Muse darbus, naująjį albumą Drones įkvėpė mokslinė fantastika, technologijos ir neįprastos teorijos – temos, itin dominančios grupės dainininką Mattą Bellamy. Albumo kūriniai pasakoja isorijas apie žmogiškumą žudančius išradimus ir tamsias politikos bei sąžinės kerteles.

Su AC/DC, Def Leppard ir Bryano Adamso prodiuseriu Robertu „Mutt“ Lange’u įrašyto albumo dainos (patys suprantat, kad tai reiškia regresą) birželio 17 dieną gyvai skambės Kauno Žalgirio arenoje – kartu su kitais dešimtis tūkstančių rankų pakilti priverčiančiais kūriniais, kuriuos šiose pasaulinėse gastrolėse atlieka Muse.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *