Mmoths_-_Luneworks

Mmoths aka Jack Colleran elektroninės muzikos padangėje – ne naujokas, nors jam tik 22-eji. Suru.lt radarai šį veikėją užfiksavo jau prieš trejetą metų. Per tiek laiko Jackas tobulėjo, augo ir subrandino pilno metro debiutą. Luneworks – įrašytas Los Andžele per maždaug mėnesį laiko trukusias 12 valandų sesijas. Ilgos Kalifornijos naktys, laptopas ir draugo įrašų studija. Taigi paslaptingumo, ilgesio ir nerimo albume netrūksta. Bet jam(e) netrūksta iš esmės nieko.

so deep much nature
so deep much nature

Ausų būgnelių kantrybę rimčiau p(r)atestuoja gal tik pirmasis albumo numeris You. Toliau mind-tripas vingiuoja įvairių žanrų ir emocijų kalneliais ir be didesnių sutrikimų. Užbėgant už ausų, galima iš karto pasakyti, jog stipriausi albumo, išleisto Because Music leible, momentai – Deu ir Eva. Pirmasis nepadarytų gėdos ir Boards Of Canada.

O antrasis galėtų pretenduoti į Apparat ar Four Tet diskografiją.

Nors discogsai albumą gan griežtai stato į IDM, ambient ir downtempo žanrų ribas, jame nemažai shoegaze motyvų ir įtakų. O pvz. Lucid iš esmės suręstas ant pianino garsų ir netgi primena Sigur Rós kūrybą. Albumas išties įvairiapusis, todėl jame skirtingais kampais sau patinkančių leit-motyvų gali rasti daugelis. Ne ką mažiau prieš/pastatomų garsinių koliažų ir keliasluoksnių struktūrų grožis atsiskleidžia ir Luneworks uždarančiame dublyje – Naoko pt. 1 ir pt. 2. Tai tokie švelniai psichodeliški viražai per ilgesingą filtrą. 

Klausyti, jei patinka: M83, Gold Panda, Four Tet.

Albumo stipruoliai: Deu, Eva, Lucid, Naoko Pt. 1, Pt. 2.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.