Mini interviu su Yagya

2015-07-31        

Mini_Interviu_Su_YagyaSusirašiau su Yagya (Aðalsteinn Guðmundsson), vienu mėgstamiausiu ambient/dub techno prodiuserių, kuris gros festivalyje Yaga Gathering 2015 šį savaitgalį. Labai džiaugiuosi, jog organizatoriai pakvietė šį išskirtinės muzikos kūrėją, kuris taip retai koncertuoja už Islandijos ribų. Taigi, trumpai apie jį ir jo muziką:

Labas, ką veiki šiuo metu?

Būtent šiuo momentu esu lėktuve, skrendančiu iš Stokholmo į Vilnių. Lėktuvas mažas, bet jaukus.

Kokie tavo vasaros planai?

Na, vasara beveik baigėsi, liko tik rugpjūtis. Planuoju padirbėti su savo muzika, pabūti su šeima, varyti pabėgioti. Šiuo metu turi laisvą mėnesį, nes pradedu naują darbą kaip software developer. Taip pat varysiu į Šveicariją groti festivalyje Les Digitales.

Ar jau pradėjai dirbti su nauju albumu?

Taip. Kol kas viskas yra ankstyvame procese, bet esu užsidegęs tai tęsti, kai grįšiu iš Lietuvos. Aš keistai ir maloniai įkvėptas, tačiau nieko tiksliai apibrėžto. Tiesiog mano idėja, kaip viskas turėtų skambėti / jaustis.

Ar esi užsibrėžęs konkretų tikslą albumų išleidimui (per metus, per kelis metus)?

Ne, neturiu. Kurti muziką užima laiko ir aš nekenčiu skubėti. Aš turiu tik kelias kitas atsakomybes, kurios turi svarbesnį prioritetą, tai aš galiu dirbti su albumu iškart, kai tik turiu laisvo laiko. Jis bus išleistas tuomet, kai jis bus paruoštas, tai viskas ką galiu pasakyti.

Ar gali papasakoti apie įprastą Yagya dieną?

Atsikeliu, vedu sūnų į darželį, tuomet einu į darbą ir programinu. Tada grįžtu namo, gaminu vakarienę, paguldau sūnų miegot ir einu į studiją dirbti su muzika. Tai galbūt pakankamai užimtos dienos grafikas, dažniausiai aš su savo drauge dalinuosi atsakomybes, kuris daro ką.

Gyveni Islandijoje, viename gražiausių pasaulio kraštų. Kokios yra didžiausios vertybės tau ten gyventi?

Oras. Ir koks jis žavingai nenuspėjamas. Populiacijos dydis. Man patinka kokia maža ji yra. Mano šeima. Jie visi čia gyvena.

Ar esi buvęs Askja?

Ne!

Esi Lietuvoje antrą kartą. Ką tu žinai apie mus?

Lietuvoje pirmą kartą buvau 2007 metais ir grojau klube Gravity. Tą kartą aš buvau labai trumpai, taigi man nepavyko pamatyti labai daug Vilniaus. Aš žinau, kad lietuviai yra labai draugiški, bet nesu užseivinęs daugiau turinio savo smegenyse šiuo metu.

Tu snowboarderis ar slidininkas?

Joks. Man nelabai patinka žiemos sportas. Man patinka bėgioti ir važinėti dviračiu.

Tavo muzika yra mixas tarp specifinio tempo, kurią būtų galima apibūdinti atpalaiduojanti ir kartu užvedanti. Kaip tu užfiksuoji tai?

Na, aš tiesiog darau kažką iki tol, kol man tai pradeda patikti. Yra tam tikras Yagya skambesys mano galvoje, kurį aš stengiuosi sekti. Dažnai aš siekiu varijuoti ir išeiti iš savo komforto zonos vildamasis, kad tai pavers mane geresniu muzikantu / prodiuseriu.

Kas yra tavo įkvėpimo šaltinis?

Kartas nuo karto aš išgristu kažkokią muziką, kuri man labai patinka ir tai padrąsina mano jausmą kurti. Man patinka kaip menas priverčia tave jaustis, man mažiau rūpi ką tu turi apie jį galvoti. Bet iš esmės mane užveda pats procesas, tiesiog dirbant geroje atmosferoje ir garse.

Ar yra galimybė išgyventi Islandijoje, būnant muzikantu?

Manau, kad kai kuriems žmonėms tai yra įmanoma. Man – ne, toli gražu. Aš suprantu, kad tai susiję su kūrybos kiekiu ir kiek albumų tu išleidi, tačiau aš ne toks. Be to, Islandija yra tikrai toli nuo Europos ir Amerikos, o aš nedarau turų. Tie, kurie gyvena iš muzikos, tikrai kuria kitokią nei aš. 

Kokie yra geriausi šių metų albumai?

Neturiu žalio supratimo, sorry.

Kiek maždaug laiko per savaitę praleidi kurdamas?

Priklausomai nuo to, koks užsiėmęs esu. Bet, jei tai gera savaitė, praleidžiu apie 15-20 valandų kurdamas. Rugpjūtį praleisiu daug, tikiuosi vidutiniškai apie 50 valandų. Labai to laukiu!

Kuris tavo albumas tau labiausiai patinka?

Esu patenkintas Sleepygirls [2014]. Rigning [2009] buvo taip pat ok. Bet aš negaliu jų klausyti dabar, jie mane verčia galvoti apie tai, kaip noriu viską pakeisti. Turbūt turėčiau teigti, kad albumas, su kuriuo dirbu šiuo momentu, yra mano mėgstamiausias. Ar mažų mažiausiai tas jausmas, koks jis turėtų būti.

Man visi tavo albumai tobuli, išskyrus The Inescapable Decay Of My Heart [2012]. Kodėl prikišai ten tų bobiškų vokalų?

Tas albumas man ištrynė keletą žmonių iš gyvenimo, tačiau aš turėjau išleisti jį, jis tupėjo mano sieloje ir aš norėjau jį išleisti. Visas procesas man buvo šiokia tokia kova ir aš labai daug išmokau iš to albumo. Aš tikrai daryčiau viską kitaip, jei man reiktų jį sukurti dabar. Bet mano tikslas yra eksperimentuoti su kiekvienu sekančiu albumu, kad mokyčiausi ir išplėsčiau asmeninius horizontus.

Kokį muzikinį renginį rekomenduotum Islandijoje?

Extreme Chill Festival. Tai puikus festivalis, vykstantis Hellissandur. Jis bus iš karto po Yagos, 7-8 Rugpjūčio. Jis turi gerą vaibą, puikius žmones ir nuostabią islandišką elektroninę muziką, klausantis jos šalia Snæfellsjökull ledyno.

Ką grosi per savo pasirodymą Yaga Gathering?

Sleepygirls, Rigning kombinaciją su keliais kūriniais, su kuriais dirbu šiuo metu. Prisirpusį techno, įkvėptą tuometinės emocijos.

Nepraleiskit šio išskirtinio pasirodymo šeštadienio naktį. 

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.