Mini Interviu su Schwefelgelb

2014-05-20        

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Schwefelgelb – tai du elegantiški Berlyno pankai, gilioje pasąmonėje puikiai išjautę auksinius EBM laikus, puikiai jaučiantys aštresnę NDW estetiką bei gerai įsisavinę detroit techno ar net hip hop pamokas. Gūdžiais 2009ais šis duetas sugebėjo kone nugriauti tuometinio Musės klubo sienas bei surengti vieną geriausių tūsų Vilniaus pogrindžio istorijoje, kurio garsas dar ilgai sklido požeminiais kanalais. Vokietukų gyvi pasirodymai – tarsi modernaus šokio ir tiesmukiško punk performanso derinys.

Prieš gegužės 23iosios koncertą Vilniuje pakalbinome duetą. Rezultatas – glaustas interviu, atskleidžiantis esminius projekto kampus bei idėjas.

Papasakokite apie pirminę projekto idėja ir kaip ji kilo/evoliucionavo? Kokios buvo jos vystymosi stadijos?
Pirminė intencija buvo tiesiog apsikeisti kūrybinėmis idėjomis su grupe draugų be jokio gilesnio užmojo. Tai – tam tikra prasme naivus, esamojo laiko projektas, tiesiogiai išreiškiantis tam tikro esamojo periodo kultūrines įtakas. Tad muzika evoliucionavo paraleliai su mūsų skoniais. Tuo remiantis, galima teigti, kad kiekvienas mūsų albumas yra momentinė mūsų pastovaus tobulėjimo išraiška technine ir estetine prasmėmis.

Dainuojate vokiškai ir jūsų skambesys, bent jau mano nuomone, stipriai dvelkia vokiška synth tradicija bei, iš dalies, atspindi šalies kultūrinį klimatą. Koks jūsų santykis su tėvyne? Kaip jūsų gimtoji aplinka jus įtakoja?
Vokietija yra mūsų standartas. Sunku spręsti, nes neteko gyventi niekur kitur, tad trūksta taškų palyginimui. Vokietija turi tam tikrą netiesioginę/nesąmoningą įtaką mūsų kūrybai. Kita situacija yra su Berlynu, kuris mus įtakoja tiesiogiai ir sąmoningai, nes čia gyvename. Bet Berlynas – tai atskiras kosmosas. Mus supanti aplinka – labai tarptautinė ir kosmopolitiška. Daugiau tokių vietų Vokietijoje nėra, tad šis miestas nereprezentuoja šalies. Galbūt Vokietijoje tiesiog lengviau apturėti tiesioginį kontaktą su elektronine muzika? Tad kažkaip užstrigome ties 80ųjų skambesiu. Bet tuo pat metu jame yra aliuzijų į anksyyvajį techno iš Detroito ir Prancūzijos, kas mus taip pat stipriai įtakoja.

Jūsų gyvi pasirodymai – labai intensyvūs. Kokią emociją stengiatės transliuoti? Gal turite kokių įdomių istorijų šioje srityje?
Mūsų muzika skirta kūnui, nes ji verčia judėti. Grodami gyvai tiesiog išreiškiame tai, ką jaučiame. Neturime kažkokios specifinės intencijos. Tačiau nenorime būti kažkokiais klounais ar linksmintojais, kurių vienintelis tikslas – linksminti. Mes turime programą ir sąstatą, kurie mums patinka, ir jais dalinamės, o auditorija pati nusprendžia, kaip visu tuo pasinaudoti.

Kokia jūsų pavadinimo reikšmė ir istorija?
Jis reiškia ryškiai geltoną spalvą.

Kokios jūsų kultūrinės įtakos? Kokios inspiracijos/impulsai privertė jus kurti?
Sid: Paauglystėje klausiau daug gangsta repo. Šis stilius turėjo didelę įtaką mano muzikiniam mąstymui. Detroito machine funk tarsi nutiesė tiltą nuo hip hopo iki techno ir body music. Gerald Donald patapo svarbia figūra.

Kadangi daug turuojate, kokios buvo jūsų įsimintiniausios vietos, kuriuose teko groti? Kokie jūsų įspūdžiai iš viešnagės Lietuvoje bei Rytų Europoje?
Labai smagu groti Belgijoje. Dar smagiau yra keliauti į tokias tolimas šalis kaip Japonija.
Lietuvoje paskutinįkart grojome prieš keletą metų. Trumpai pabuvome, bet buvo tikrai nuostabus renginys su labai smagiais ir tusovnais žmonėmis. Labai gera patirtis. Dar keletą kartų grojome Lenkijoje, kur mums taip pat labai patiko. Įdomu pažinti šalis, dar turinčias Sovietinės istorijos liekanų. Tai mums kiek nepažinta, tad kelia smalsumą.

Gal galite tiek tiek papasakoti apie savo šalutinius projektus, kurių turite kelis?
Stengiamės išlaikyti atskirtį tarp Schwefelgelb ir kitų projektų, tad nelabai norėtume plėstis šia tema.

Kokie jūsų artimiausi ateities planai? Ar nusimato kokių kūrybinių pokyčių?
Dirbame ties nauju albumu, bet kol kas viskas klostos gan lėtai. Dar negalime pasakyti išleidimo datos. Dar net neturime leiblo. Skambesys bus paskutinių dviejų relyzų (Den Keller Vollaufen bei Dunkel Vor Den Augen Uns EP) tąsa. Antrąjį perleisime CD pavidalu, nes kol kas tėra tik vinilinė versija.

Schwefelgelb gyvai kultūros bare Kablys gegužės 23 dieną renginyje Creeper Ball kartu su cutthroats, Zifferblatt, 100 g Naratyvinis Alkobilis nei rinktinėmis dj selekcijomis.

Bangos Interviu

Leave a Comment

Your email address will not be published.