Nuo pat pirmo albumo žavimės port-royal kūryba. Naujas italų albumas mums patiko dar labiau nei pirmi du. Kalbamės su kolektyvo idėjiniu vadu Attilio Bruzzone.


Kas sugalvojo prisijungti prie n5MD leiblo, po to kai kompanija Resonant Recordings nusprendė išeiti atostogų?

Iš tikrųjų tai įvyko po to, kai Resonant visiškai užsidarė. Kadangi kol jie „atostogavo“, vis dar turėjom vilties, kad jie nuspręs atnaujinti leidybą… Tuomet Mike Cado (pagrindinis n5MD vadybininkas), kuris jau iki tol buvo mūsų fanų (jis pardavinėjo mūsų įrašus internetinėje n5MD parduotuvėje dar nuo 2005, kuomet pasirodė albumas Flares) sužinojęs, kad Resonant nutraukė savo veiklą, pasiūlė mums prisijungti prie n5MD atlikėjų sąrašo. Mums patiko ši idėja, nes n5MD yra labai gera leidykla, žmonės iš ten moka suderinti meilę muzikai su profesionalumu. Tad buvom labai laimingi prisijungę prie n5MD komandos: atsidūrėme geruose namuose tarp mielų, gabių ir atsiputusių žmonių, lygiai taip kaip tai atsitiko su Resonant prieš 6 metus (bliamba, kaip greitai bėga laikas).


O kodėl būtent n5MD, o ne koks nors BPitch Control pavyzdžiu?

Atsakymas labai paprastas: todėl, kad n5MD pirmi susisiekė su mumis ir parodė susidomėjimą mūsų muzikos leidyba. Taip nenutiko su BPitch Control! Todėl, kaip minėjau anksčiau, labai mėgstam šį leiblą ir džiaugiamės dirbdami su jais.


Glasnost, Putin, Magnitogorsk, Spetsnaz, Severnaya… Kas blogai su Rusija? Ar jūs, bičai, šios šalies gerbėjai?

Ir ne tik tos dainos, kurias paminėjai klausime… Taip pat esam įrašę kitų dainų susijusių su Rusija-TSRS: Nights in Kiev, Anna Ustinova, trilogija Hermitage, taip pat naujas kūrinys Richard Sorge (apie 1964 metų Tarybų Sąjungos herojų), kuris dar tik pasirodys vasario mėnesį mūsų naujame Afterglow EP… Turime ypatingą ryšį su buvusią TSRS (ypač Rusija): šis ryšis yra kilęs iš mano aistros istorijai (ypač XX amžiaus) ir filosofijai-literatūrai. Turėjau laimės gan dažnai lankytis tose vietose ir man jos labai patiko. Labai laisvai ten jaučiausi, lyg būčiau namie. Todėl gan dažnai grojame Rusijoje ir Rytų Europoje, kas taip pat daro įtaką mūsų kūrybai. Tam, kad išvengtume nemalonių nesusipratimų, noriu pabrėžti, kad už aistros toms vietoms nesislepia jokia užslėpta politinė motyvacija.


Atkreipkite dėmesį į Attilio diržo sagtį
Atkreipkite dėmesį į Attilio diržo sagtį


Jūsų atliekamas muzikos stilius įsipaišo kažkur tarp post-rock/indie/shoegaze ir idm/ambient rėmų… O kokios muzikos mėgstate klausytis patys: elektronikos ar roko?

Dėl stilių sutinku, bet dar norėčiau pridėti minimal/dance taip pat. Kadangi jis, ko gero, dar labiau jaučiamas mūsų kūryboje nei taip vadinami post-rock elementai.

Aišku mes renkamės elektroninę muziką. Jokių abejonių dėl to!


Kaip lenkų vokalistai (Natalia Grosiak, Natalia Fiedorczuk, Michał Wiraszko) atsidūrė jūsų paskutiniame albume? Kodėl jie?

Juos mums pasiūlė mūsų lenkiško turo vadybininkas, išbandėme ir mums patiko rezultatas, tad nejautėme poreikio ieškoti naujų vokalistų. Bet kuriuo atveju nepamirškit, kad pagrindinė Dying In Time vokalistė yra mūsų bendradarbė iš Japonijos Izumi Suzuki aka Linda Bjalla. Ji turi nuostabų solo projektą ir ji taip pat dirbs su mumis ateityje.

Не болтай!


Kokį atlikėją/gabalą labiausiai norėtumėt remiksuoti?

Q Lazzarus 1988 metų gabalą Goodbye Horses. Puikus gabalas ir atmosfera labai artima mūsiškei (tam tikru aspektu ir melodiniu požiūriu). Šis kūrinys (Buffalo Billo daina) buvo panaudotas 1991 metų Jonathano Demme blokbasteryje Avinėlių tylėjimas.


Kaip atrodo jūsų gyvi pasirodymai?

Tai intensyvus audio-vizualinis šou. Visai ne (post-)rock koncertas. Tai gyvas elektroninis pasirodymas, kurio metu laptopas, sintezatorius ir sempleris sąveikauja su hipnotizuojančiomis mūsų VJaus ir klipų kūrėjo Sieva Diamantakos vaizdais. Koncertų metu pristatome naujas savo kūrinių versijas (dažniausia labiau ritmiškas ir orientuotas į šokių aikštelę) bei kai kuriuos niekad neišleistus gabalus. Vienu žodžiu, leidžiame auditorijai saldžiai paskęsti spalvotame garsų okeane. Be to, mūsų šou metu mėgstame matyti pašėlusiai šokančius žmones.


Girdėjome, kad šiemet žadate pagroti Lietuvoje…

Teisingai, neseniai susisiekėme su lietuvių vadybininku, kuris norėtų su rengti mūsų pasirodymus Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse bei Baltarusijoje. Pažiūrėsim kas išeis. Iš savo pusės galiu užtikrinti, kad labai norėtume ten pagroti ir tikiuosi, kad tai pavyks padaryti metų bėgyje. Beje, kviečiu užsukti į mūsų MySpace svetainę, kur publikuojama aktualiausia informacija apie būsimus pasirodymus. Pvz. balandį grosime Rusijoje ir Ukrainoje, o tai visai ne toli jūsų (turiu omeny Sankt-Peterburgą)…


Šitoje vietoje negalime dar kartą nepagroti mūsų kartos himno.

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *