Mini interviu su Lust For Youth

2014-10-21        

Lust_For_Youth_2014

Lust For Youth naujausias relyzas International – neabejotinas šiųmetinis favoritas, kuriame aštrūs melancholijos viražai yra sumišę su keistomis dekadentinėmis balearinėmis vizijomis, kupinomis meilės, santykių, geografinio nerimo, besikeičiančių urbanistinių peizažų bei tiesiog grožio. Tačiau International – tarsi posūkis naratyve, kuris nuosekliai formavosi nuo pat ankstyvųjų Lust For Youth noise eksperimentų iki eskapistinio synth pop grynumo.

Lust For Youth pasaulis – tai savotiškas kelių žmonių mikrokosmosas, įtakotas santykių, erdvių, garso… Tai – garsuose įrašytos kelių jaunų žmonių patirtys ir jausmai.
Ateinantį penktadienį (spalio 24) šią energetiką Lust For Youth skleis kultūros bare Kablys. O prieš tai – glaustas ir impulsyvus interviu su grupės nariu ir įkūrėju Hannes Norrvide.

Jūsų naujame albume jaučiamas įdomus posūkis link melancholiško synth pop garso? Kaip šis įrašas gimė?
Trumpai tariant, tai buvo tarsi vienas kito pažinimas studijoje, kurioje užsisklendėme nuo mus supusios realybės – žlugusių santykių, varginančių vakarėlių ir panašiai.

Pastaruoju metu daug turavote ir besikeičiančios vietos taip pat savitai įtakojo jūsų naują albumą. Kaip tai paveikė jus kaip asmenybes? Ir kokios buvo įspūdingiausios aplankytos vietos? Ar nekankino namų ilgesys?
Grįžęs puoliau į depresiją. Šiaip labai patiko Tokijas, Rusija, keliavome daugybėje vietų JAV ir Europoje. O namų ilgesys, tai žinoma, kad kankino.

Kokios yra pirminės emocijos, skatinančios jus kurti? Galbūt patyrėte kokių įdomių nutikimų, pakeitusių jūsų estetinį/muzikinį suvokimą?
Pirminis impulsas yra kurti muziką, kurios pats norėčiau klausytis. Viskas paremta labiau egoistinėmis paskatomis ir tikiuosi, kad žmonės tą supras. O konkretų nutikimą būtų gan sunku įvardyti.

Lust For Youth muzikoje girdžiu didelį kiekį slypinčio ilgesio ir melancholijos. Ar jūsų neslegia visa masinės medijos kultūra ir tam tikras joje tvyrantis paviršutiniškumas? Ar jaučiatės savotiškais modernios visuomenės romantikais?
Džiugu, kad tai pastebi, nes šie motyvai buvo Lust For Youth varomoji jėga nuo pat pradžių. Taip, sutinku. Nekenčiu interneto, bet tuo pat metu esu labai nuo jo priklausomas. Geriausias dalykas šia prasme įvyko tuomet, kai mano kompiuteris sugedo, o telefoną tiesiog sviedžiau į žemę. Jaučiausi laisvas. Išties norėčiau būti romantiku, bet esu per daug egoistiška asmenybė tam.

Jūsų albume yra nuostabus kūrinys – interliudas Basorexia. Tai – nuostabus balearinės melancholijos ir dekadanso pavyzdys. Basorexia – tai nenumaldomas noras bučiuotis. Kokia šio kūrinio istorija?
Šis kūrinys – apie vienatvės baimę, nenorą būti vienišam/ai. Mergina ilgisi šilumos ir žmogaus šalia, o vaikinas prašo atleidimo. Fone yra keletas semplų švedų kalba, nusakančių šias scenas. Bet jie – vos girdimi.

Koks tavo santykis su Danija ir kaip tos šalies aplinka įtakojo tave?
Man ryšys su Danija – ne itin įdomus. Esu kilęs iš Helsingborgo, kuris man neturėjo jokios įtaikos. Vienintelis dalykas, kurį man suteikė ši vieta – tai nenumaldomas noras pabėgti ir gyventi kitur.

Kokie kiti menai apart muzikos tave įkvepia?
Myliu Greg Arakkis fimus.

O kokia jūsų sekanti kryptis? Ką darysite toliau?
Tropicalo radicalo disco knives. Dirbame ties medžiaga, bet nesu tikras, ar ją įrašinėsime.

Love_Drama_Stress

Lust For Youth gyvai spalio 24 dieną kultūros bare Kablys. Suportas – VRR ir DJ setai iš Pauliaus Iliaus, Das Polyester ir Analoginio Polivokso.

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.