Prieš keletą metų, sukdamas Sisters Of Mercy įrašus nė neįsivaizdavau, kad  kada atsiras žanras apjungsiąs darkwave, shoegaze ir hip hop scenas. Ir štai kokiais 2009-2010 blogosferoje staiga atsirado terminas witch house, po savo vardu apjungęs minėtus žanrus į keistą mikstūrą ir pakreipės jų interpretaciją visiškai kitu kampu. Ateinančiame festivalyje Speigas, vyksiančiame vasario 11 dieną Energetikos muziejuje, turėsime visą atskirą sceną, skirtą šiam žanrui, kurioje hedlainins kylantys šio scenos atstovai Crim3s iš Londono. Jų aštrus, šaltas ir emocingas skambesys yra įdomiai apipintas lėtos ritmikos. Jie tūsinasi su Crystal Castles, jau yra pabuvoję MTV naujokų tope ir turi didelių ambicijų ateičiai. Jūsų dėmesiui – trumpas interviu su dueto nariais.

Kuo  jūs išsiskiriate witch house scenoje?

Isaac: Manau, didžiausias skirtumas yra tas, kad prisijungus Sadie mūsų kūryba tapo daugiau paremta dainomis ir vokalu negu ankstesnė mano muzika, labiau pasižyminti ištęstu ir plaukiančiu skambesiu (pvz, kūrinys New Flesh).

Kokie jūsų santykiai su Ethan Kath iš Crystal Castles? Kodėl jis jums išrinko tokį pavadinimą? Gal jame yra kokių sąsajų su Crystal Castles kūriniu?

Isaac: Ethan Kath pasiūlė man pasivadinti Story Of Isaac berods 2009ais. Padariau jiems remiksą ir man reikėjo prie jo prirašyti kokį pavadinimą. Jis kilo iš Leonard Cohen dainos. Žmonės pastaruoju metu truputį painiojasi galvodami, kad jis mus pavadino Crim3s. Šis pavadinimas atsirado prisijungus Sadie.

Jus labiau įkvepia goth ar hip hop scena? Kokios jūsų muzikinės įtakos? Ar esate įtakoti goth judejimo?

Isaac: Man daro įtaką labai įvairi muzika. Greičiau ne koks konkretus stilius, o skritingų garsų visuma. Niekada neapsiribojau žanrais. Manau, labai gerai yra klausytis įvairios muzikos. Witch house stiliuje mane labai žavi pasireiškianti skirtingų garsų įvairovė. Tai savotiška atlikėjų, kurių muzika gali skambėti skirtingai, bet turėti bendrą emocinę pulsaciją, bendruomenė.

Sadie: Man patinka hip hop elemntai. The Fugees feat. Lauryn Hill Ooh La La La – sena klasika su pačiu nuostabiausiu kada girdėtu vokalu. Tada Skinnyman Council Estate of Mind – dar vienas senas šmotas, bet žiauriai veža kiekvienąkart klausant.

Kaip jūsų garsas kis ateityje? Kaip planuojate jį tobulinti, formuoti?

Isaac: Šiuo metu Crim3s inventoriuje tėra tik šiek tiek pasiskolintos arba sulūžusios įrangos. Taip pat ne per seniausiai susiradome pastovias patalpas gyvenimui ir repeticijoms. Turbūt todėl mūsų skambesys toks tiesmukiškas ir šiurkštus. EP labai gerai atspindi pastarųjų metų situacijas. Mūsų garsas šįmet turėtų patobulėti (bet šiurkštumas niekur nedings).

Sadie: Dirbame, kad mūsų gyvi pasirodymai būtų unikalūs ir nepakartojami.

Dauguma witch house atlikėjų yra iš JAV? Kokia šios scenos situacija UK? Kokie skirtumai tarp šių dviejų scenų?

Sadie: Šiuo metu UK beveik nėra witch house grupių. Šis stilius čia ryškesnis madoje, o tai, ko gero, įtakojo mados linija LONG, kuri bendradarbiaudama su Disaro leiblu surengė vieną pirmųjų witch house vakarėlių Londone. Manau, žurnalui SuperSuper Magazine išspausdinus pirmąjį straipsnį apie šią sceną bei plintant informacijai socialiniuose tinkluose, apie šį stilių sužinos daugiau žmonių.

Isaac: Nemanau, ar šiuo metu už iPod ir Tumblr ribų UK egzistuoja šio stiliaus scena, bet yra keli geri pogrindiniai vakarėliai, stumiantys sceną į priekį. Londone man labiau patinka rave scena. Ji gerokai gyvingesnė. Asmeniškai, nemėgstu klubinių renginių.

Kokie pagrindiniai skirtumai tarp Story Of Isaac, tavo ankstesnio projekto, ir dabartinės grupės? Kaip pasikeitė skambesys prisijungus Sadie?

Isaac: Prieš prisijungiant Sadie, mano ankstesnio projekto muzika buvo gerokai niūresnė, šaltesnė bei uždaresnė, artimesnė mano DJ periodo skambesiui. Sadie įnešė savo energijos ir skambesys pradėjo atspindėti mūsų abiejų kūrybines puses.

Jūs esate duetas ir jūsų pasirodymai daugiau mažiau „elektroniai“. Ar kada galvojote, kaip skambėtumėte su gyva grupe? Būtų įdomi inovacija šioje scenoje.

Isaac: Mūsų gyvi pasirodymai – tarsi tarpinis variantas. Naudojame gyvus sintezatorius bei vokalą, o ritmai yra programuoti. Mes esame duetas ir tokiu planuojame likti, nes mūsų muzikiniai tikslai ir požiūriai sutampa, kas nutinka labai retai. Papildomas narys galėtų sukelti nuomonių skirtumus bei pakreipti mūsų stilių ar skambesį kita linkme, bet ką gali žinoti…

Kai kas jūsų muziką įvardina kaip Pj Harvey ir The Knife ar Crystal Castles ir Salem kombinaciją. Ką manot apie tokius palyginimus? Ar klausot kurio iš šių atlikėjų?

Isaac: Tokie palyginimai viršija kuklumo ribas. Nepaisant to, manau, kad lyginimai su Crystal Castles yra gerokai per dažni. Tingūs blogeriai naudoją šį palyginimą, matyt, todėl, kad mes irgi esame vaikino/merginos duetas, vokalas – toks pat šaukiantis ir eskpresyvus. Gerai pagalvojus, pank roko grupės irgi skambėjo panašiai, dainavo panašia maniera, bet kiekviena jų užimdavo savo vietą scenoje, perteikdavo savą žinutę bei intencijas. Muzika – tarsi mūsų balsas. Mūsų atliekama muzika yra MŪSŲ pačių, o ne ko nors kito balsas. Beje, mūsų garsai, ritmika ir tempas gerokai skiriasi nuo Crystal Castles.

Kaip jus veikia Londonas, jūsų gimtasis miestas?

Isaac: Labai stipriai. Londone išgyvenau blogiausius ir geriausius savo gyvenimo momentus. Kiekviena diena čia – tarsi kova. Šis miestas – negailestingas, purvinas ir šaltas, bet taip pat labai gyvas ir tikras. Patirtis čia labai skiriasi, priklausomai nuo to, kiek turi kišenėje pinigų. Neturtingiems, tai – tamsi ir nemaloni vieta, juolab, kai valdžia toliau sėkmingai baudžia, skiria baudas bei neduoda ramybės žmonėms, kurie ir taip turi mažai laisvių. Manau, reikėtų tikėtis dar vienų riaušių.

Sadie, kiek žinau esi buvęs modelis ir tave yra fotografavęs Rokas Darulis – mūsų tautietis.

Sadie: Taip, tiesa. Labai malonus ir mielas žmogus. Labai įdomu aplankyti jūsų šalį.

Berods, dalyvavote naujų grupių 2012 metams konkurse MTV? Ką manote apie populiariosios medijos dėmesį?

Isaac: Tai nebuvo populiariosios medijos dėmesys. Tiesiog mūsų fanai už mus intensyviai balsavo ir mes prasimušėm MTV tope. Tai mums – labai didelis įvertinimas. Po to MTV rinko iš to Top 20 geriausius atlikėjus. Jie taip pat parašė trumpą, bet šaunią, recenziją mūsų kūriniui.

Kokie šiuo metu yra jūsų mėgstamiausi įrašai?

Isaac: Naujas White Ring Hey Hey My My yra žiauriai gražu. Major Lazer Original Don skamba nesveikai hardstyle tempu, o Dub Phizix/Skeptical/Strategy Marka yra savotiškas himnas šiuo metu.

Sadie: Grupės WhITCH saAaAaVemEe (drag edit) – labai nuostabi daina, ji su manim nuo pat pradžių. ϟ†Nϟ (ƸC†OPL∆SM) Somnium (ϟ†GNϟ Remix) kūrinys – atgaiva širdžiai.

Kokios emocijos labiausiai įkvepia kurti? Ką stengiatės perteikti savo muzika? 

Sadie: Kartais man atrodo, kad mūsų kūriniai – tarsi gyvi monstrai, turintys savas asmenybes ir mintis. Kartais jie su manimi bendrauja, tačiau kartais atrodo, kad jie tuoj sudrąskys man veidą.

Vilnius jūs grosite senoje elektrinėje. Kokia buvo pati neįprasčiausia vieta, kurioje teko groti?

Isaac: Turbūt bus Vilniaus elektrinė. Labai nekantrauju. Keliauju labai retai, o muzika man suteikia galimybę apsilankyti įvairiose vietose bei susitikti žmones, kuriuos niekada neįsivaizdavau sutiksiąs. Labai nuostabus jausmas yra žiūrėti į tolstantį Londoną pro lėktuvo langą.

Crim3s gyvai festivalyje Speigas, vasario 11 dieną, Vilniuje, Energetikos ir Technikos muziejuje. Kartu gros: Lava Larva (LT), Killorgiveup (EE), Jonny Teardrop (FR). Industrial scenoje vynios: Girnų Giesmės, Oorcharch, F.T.B.P.D. (UK), Lapot (LT).

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *