2010 spalio 30 diena. Lietuviška muzikinio meno komanda Arkona Creation pristatė naują albumą išleidžiamą jų studijoje, vakarėlyje, The Lift klube. Prisėdom trumpam pašnekesiui su aktyvistų lyderiu Robertu a.k.a. Zooch.

Šie lietuvaičiai, gyvenantys Anglijoje nuolatos tupi alternatyvių diskotekų, masinių renginių organizavimo apkasuose, padedančių skleisti psichodelinę muziką įvairių šalių reiveriams ir interesantams. Pokalbį pradėjau liaupsindamas Peace Data albumą išleistą pas juos vasarą.

Pirmiausia didelė pagarba Arkona Creation leiblui. Gal gali papasakoti apie Peace Data, apie rusų nuožmųjį kūrėją Den Kozlov. Kaip viskas nutiko?

Taip atsitiko gyvenime, kad išvykau į Londoną, ten susidraugavom su rusais. Mano žmona pažinojo Den Kozlov‘ą. Dažnai susitikdavom ir tiesiog susidraugavom.  Aš atnešiau jam naujos muzikos, kuri įkvėpė jį naujam albumui ir mes nusprendėm sudirbti kartu.

Kokia tai buvo muzika?

Minimalistinis trance, nauja minimal atšaka. Kažkas tarp minimal techno ir progressive trance. Tai buvo muzika iš Zenon recods. Ši grupuotė yra mano didžiausias įkvėpimas. Pats esu labai išrankus muzikai, nuolatos ieškau užburiančių naujienų. A. T., yra vienas iš mano draugų, kuris mane įvedė ir į alternatyvios muzikos pasaulį. Mano tėvelis buvo vienas iš pirmųjų Lietuvos  DJ. Jis darydavo vakarėlius prie ežero, Trakų raj. Turbūt tai irgi buvo paskata mano muzikinei veiklai.

Kaip atsirado Arkona Creation?

Mes organizavom tokį festivalį Yaga 2007 metais. Jo metu susidūriau su tokiais žmogėnais kaip Pradox ir Bassis iš Olandijos. Jie kūrė muziką jau senokai ir man buvo keista, kodėl jos neišleidžia. Man ji labai patiko. Susidraugavom ir nusprendžiau, kad labai gaila, kad tokia muzika nėra prieinama vartotojams, tiesiog sensta studijose pas muzikantus. Taigi, teko imtis veiksmų. Kažkaip nusprendžiau, kad atėjo laikas, kad reiktų kažką sukurti, kas padėtų šiems muzikantams. Taip ir atsirado Arkona Creation.

Ar Anglijoje tenka bendradarbiauti su kitomis muzikinėmis įrašų kompanijomis? Twisted‘ais, TIP‘sais ar pan.?

Su Twisted‘ais – ne. Esam labai šiltuose santykiuose su Wild Things ir Bom Shanka Music. Labai daug įvairių organizatorių kviečia mus padaryti vieną iš scenų vien dėl to, kad mes turime tokį išskirtinį label‘ą Europoje, kurio idėjinė įtaka yra atkeliavusi iš Australijos.

Kiek teko matyti, jūsų veikla neapsiriboja vien muzika, kartu reiškiatės ir kitose meninėse sferose?

Taip, mes koncentruojamės ir vizualiniam mene. Yra labai talentingų menininkų, kaip Candydelic, (tikras vardas Beatričė). Labai džiaugiamės, kad turime ją. Yra muzikantų, kurie užsiima ne vien tik muzika, bet ir grafiniu dizainu.

Koks jūsų apkrovimas Anglijoje? Kiek renginių sukuriat / prisidedat per mėnesį?

1 vakarėlis per mėnesį. Visa, ką darau, yra dėl savęs, dėl pagarbos, mes jokio pelno neturime. Kadangi šalia studijuojam, dirbam. Pakankamai dažnai sukamės Anglijos psy scenoj.

Pašnekėkim apie tavo dalyvavimą scenoje. Tu kaip DJ Zooch, dažnai groji psy. Tavo selekcijose jaučiasi ir techno įtaka, tamsūs, minimalistiniai garsai,  ne tik mainstream full on. Kaip parenki stilistiką grodamas?

Aš jau groju apie 7 metus. Save vadinu universaliu DJ. Tai ką apibūdinai, yra viena iš pakraipų. Man patinka psichologija. Aš stengiuosi pamatyti žmonėse, ko jie nori, ko jiems reikia šiuo metu. Taip pat man labai patinka gyva muzika, domiuosi čigonų muzika.

Ar Arkona Creation kada nors išleis ne-klasikinio tranzo albumą? Ar jūs turite kokias nors taisykles, nuostatas savo muzikai?

Laikomės kažkokio koncepto. Jei ateis idomi grupė, kuri man patiktų, ir būtų ne tech-trance, o tarkim psy-jazz ar psy-rock, tada sugalvočiau kitą projektą. Manau labai maišyt stilius neverta. Tai suklaidintų fanus. Aš viską dėlioju pagal jausmus.

Kiek žmonių vertina muziką? Kas apsprendžia tinka / netinka?

Turiu partnerį. Jis yra dalyvavęs Lietuvos festivaliuose, jis – Nolan Shmolan. Jis padeda man su muzikine veikla. Daugiausia dirba Londone, yra užimtas DJ. Jis yra vienas iš tų, kuris atrenka tamsesnę, bet kaip pats sakei, ne iki galo tamsią, su disco motyvais, muziką.  Aš esu keliautojas. Mano funkcija – skleisti muziką visur, po visą pasaulį.

Į kokius vakarėlius eini laisvu metu?

Į čigonų. Turiu draugų, kurie groja ten. Ten labai gera atmosfera, kuri mane žavi. Taip pat į minimal techno renginius, į koncertus ir pan. Aš esu atviras visai muzikai. Neskirstau pagal stilius. Tu stilių yra tiek daug, kad aš pats jų kartais nežinau.  Svarbiausia harmonija. Muzika – yra ten, kur išlieji savo dvasią, savo mintis, save patį. Mes vienas kitą suprantam per ją. Nors studijuoju ne su muzika susijusius moklus, šalia mokausi garso meno. Mano, kaip DJ, kompetencija yra jau mano norimam lygyje, todėl reikia tobulėt.

Tai ar išgirsim Zooch ne tik kaip DJ?

Nežinau ar Zooch, bet ateis laikas ir kažkas tikrai bus. Tarp kitko, Peace Data albume Infected Washroom viena kompozicija yra mano, kartu su Den‘u.

Daugybė psichodelinio gyvenimo aktyvistų dažnai šlovina Indiją kaip naujo gyvenimo pradžią, skleidžia savo sampratą apie nematerialų pasaulį, drugelius bei meilę viskam. Koks jūsų požiūris?

Mes neorganizuojame dzenbudizmo paskaitų, tačiau domimės pagonyste. Arkona yra paskutinis pagonių miestas, buvusioje Prūsijoje. Paskutinė vieta, kur visi buvo išnaikinti. To įtaka ir buvo pavadintas mūsų label‘as. Patys dominės, skaitom daug literatūros ta tematika, tačiau kol kas neturime žmonių paskaitom, nors ateity norėčiau. Apie tai, kas mes esam ir pan. Patys pagoniai gyveno kaip mes, vystėsi dvasiškai. Parodoksalu, tačiau pasižiūrėjus į dvasinį gyvenimą kaip dabar Europoje žmonės .. (purto galvą – nekažką)

Analizuojant platesniu požiūriu vakarėlius, muziką.. Kokia nuomonė apie Lietuvos vakarėlius?

Tuo metu, kai pradėjau domėtis šia kultūra, buvo labai nedaug žmonių su ja susijusių. Tačiau ilgainiui, atsirado pasekėjų. Dabar tai jau nesukuria nuostabos, yra pakankamai daug gerbėjų, klausytojų, kultūros šalininkų ir pan. Viena, kas mane tikrai nustebino, tai kad į tokio pobūdžio vakarėlius ateina žmonės su kostiumais! Tai puiku, nes reiškia, kad žmonės daugiau linksminasi.

Šnekant apie linksmybes, tau ne laikas stot prie pulto?

Kiek valandų?! Och velnias, rimtai, turiu varyt.. Buvo smagu paplepėt.

Man taip pat.

Ateinantis vakarėlis, kuriame Robertas a.k.a.  Zooch toliau demonstruos savo požiūrį į muziką, kartu su minėtu Den Kozlov a.k.a. Peace Data ir pristatys naują Project Sketch Paradise Valley EP lapkričio 28, Londone.Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.