Italas Tairy Ceron – įdomi ir kontraversiška asmenybė. Jo galvoje gimsta makabriška muzika, kurią jis įamžina įrašuose, o dar vaizdžiau išlieja koncertuose (čia vieno jaunuolio prisiminimai). Tos muzikos sukuriamą atmosferą galima ne tik užuosti sklaidančią ore, bet ir beveik pačiupinėti.

Pabandykite patys.


Katalizatoriai:

1. garso takelis

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/ait_-_uno_spettacolo_adulto.mp3|loop=yes]

AIT! „Uno spettacolo adulto“


2. vaizdo medžiaga:


Jaučiate?

O mums pasidarė įdomu, kur Tairy dingęs ir kokie jo planai.


Minėjai, kad tavo naujas albumas labai skirsis nuo primų trijų. Koks jis bus? Kada galėsime išgirsti pirmus rezultatus?

Taip, naujas albumas skamba gan kitoniškai. Jis kur kas labiau industrinis/elektroninis nei pirmi 3 albumai. Tai šaltas, apsėstas ir kartais agresyvus darbas. Tai lyg „grįžimas prie mano šaknų“, jei vertintume šiandien. Naujas albumas savo atmosfera yra labiau artimas mano labai senam projektui … Today, I’m Dead., nei neo-cabaret stiliui. Na, aiškiu, tai nėra power electronics ar death-industrial skambesys, tačiau yra naudojamas panašus dainų kūrimo būdas.


Ar galėtum šiek tiek papasakoti apie įrašinėjimo procesą? Ar jis labai skausmingas? Kokią įrangą naudoji? Kokia aplinka tau yra tinkama teisingai albumo nuotaikai sukurti?

Buvo labai skausmingas. Praeityje. Dabar yra kitaip. Aš tikrai mėgaujuosi įrašų sesijų procesu. Mano nuolatinė bloga nuotaika šiandien yra gyvenimo būdas. Kažkokiu keistu būdu jaučiuosi komfortabiliai su ja. Todėl šias emocijas naudoju kaip ginklą, kaip kažkokį active depressed.

Aplinka tinka bet kokia, tiesiog groju, kuomet jaučiu, kad turiu… arba galiu tai daryt…

Naudoju tik elektroninę įrangą ir tai bus lengvai atpažįstama naujame albume. Bet kokiu atveju praeityje visuomet naudojau tik elektroninę įrangą. Visi būgnai, trimitai ir kiti vadinami „tikri instrumentai“ įrašyti mano ankstesniuose albumuose yra kilę iš mano sintezatorių.

Tačiau dabar pakeičiau savo modus operandi. Įrašų sesijos tapo instinktyvios, išskyrus ritmines dalis, 90% yra sugrojama/įrašoma realiuoju laiku, nenaudoju sequencer’ių.


Tavo albumų viršeliai atrodo kietai. Koks bus naujo albumo viršelio konceptas? Gal panaudosi kažką iš mūsų rubrikos „kur vynas?“?

Tonos gražių paveiksliukų tenai. Tai kodėl gi ne? Kas žino?

Kol kas neparuošiau artworko, vis dar atrinkinėju vaizdus ir idėjas. Tas pats ir su albumo pavadinimu. Dažniausiai sugalvoju, kuomet visos dainos jau yra paruoštos.


ar šis paveiksliukas taps ketvirto albumo viršeliu?



Jau žinome, kad mėgsti šokti vienas. Kaip manai, tavo muzika skirta klausytis vienam ar žmonių grupėje?

Vienam. Neabejotinai.


Turi daug tatuiruočių. Ką tau reiškia svastika?

Oh, neįmanoma paaiškinti keliais žodžiais.

Pirmas tattoo (mano pirmąją svastikų seriją) pasidariau, kuomet man buvo 18. Taigi, nemažai laiko praėjo. Bėgant metams ir toliau kolekcionavau svastikas dėl įvairių priežasčių. Kartais dėl domėjimosi, kartais dėl jausmų. Jei trumpai, manau, kad man tai yra kažkas emocinio, jaučiu, kad tai yra mano simbolis. Panašiai kaip sakytum „tai mano spalva, jaučiuosi gerai ją vilkėdamas, jaučiuosi susietas su šia spalva…“. Taip pat man yra su svastika, tai mano, tai aš.

Svastikoje yra viskas: gėris ir blogis, gyvenimas ir mirtis, misticizmas ir materializmas. Tai simbolis su dvigubomis/priešingomis reikšmėmis. Kaip aš.


Tavo pasirinkimas: Ordo Rosarius Equilibrio, Ennio Morricone ar Adriano Celentano?

Hahaa, koks keistas rinkinys!

Labai paprasta. Tikrai ne ORE, kurių niekad nemėgau.

Užtat labai mėgstu Adriano Celentano… bet, Morricone yra tiesiog Master!!!

Grynas genijus.


Ar žinai lietuvių grupę Vilkduja? Jų ir tavo įrašai alsuoja panašia atmosfera. Manome, kad turėtumėte bent jau surengti pasirodymą kartu.

Taip, žinau šitą bandą. Ir mėgstu jų muziką. Tu teisus, jų muzika laibai artima AIT!, ypač mano trečiam albumui. Spėju, kad galėtų būti labai intriguojanti naktis su Vilkduja ir AIT!. Jei AIT! vis dar grotų tą pačią muziką, kaip 3-čiame albume 🙂

Bet, kaip minėjau, mano skambesys dabar visai kitoks. Taigi…



O anksčiau taip grojo…

Bangos Interviu Sūru

3 Replies to “Mini interviu su AIT!”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *