Nemeluosiu. Michał Jacaszek yra vienas mėgstamiausių mano kompozitorių. Prieš pusantro mėnesio trumpai pristačiau jo darbus.

Pats save jis pristato taip:

Pavyko persimesti su Michału keliais klausimais-atsakymais.

(Šitoj vietoj jau galite pasileisti garso takelį)

Pirmi trys tavo albumai yra labai skirtingi. Tačiau, atrodo, kad sulig trečiuoju Treny [2008] radai savo tikrąjį kelią, kadangi Pentral [2009] ir Glimmer [2011] seka ta pačia kryptimi. Ar taip yra iš tikrųjų? Ar esi patenkintas tuo, kur atsidūrei šiandien?
Manau, esi teisus – albume Treny atradau kelią į nuosavą muzikinę kalbą ir sekiau tuo keliu sekančiuose įrašuose. Tačiau iki šiol nesu tikras, ar mane pavyks pasiekti beribiu kūrybingumo okeanus, ar tai yra aklvietė.

Jei kas nors pavadintų tave lenkišku Murcof, kaip reaguotum: būtum patenkintas ar trenktum jam į snukį?
Apkabinčiau. Murcof yra nuostabus, tyrinėjantis atlikėjas. Bet jo pasaulis yra kitoks – tirštesnis, tamsesnis ir labiau dramatiškas.

Beveik pusė gabalų tavo Resident Advisor mikse (# 192) yra Jacaszeko autorystės. Jei neklystų, esi vienintelis atlikėjas, kuris taip pasielgė. Ar nesijauti dėl to egoistu?
Be abejo, esu egoistas. Tačiau tai niekaip nesusiję su RA miksu. Mano promouteriai paprašė, kad su miksuočiau savo gabalus su muzika, kuri mane įkvepia.

Glimmer skamba kaip šviesus ir švytintis albumas, nors yra pakankamai tamsus ir melancholiškas. Apie ką jis? Kokia idėja slypi po pavadinimu?
Manau, kad Glimmer yra labiau optimistiškas, nei ankstesni mano darbai. Baroko kamerinė muzika buvo atspirties taškas, naudojau daug semplų iš to periodo. Toje muziko daug šviesos, ji kupina trapios vilties, nors ir yra liūdna, melancholiška. Manau, kad senas, patamsėjęs auksas būtų puikus albumo vizualinis atvaizdavimas.

Ar „less is more“ tau visuomet aksioma?
Šiame posakyje daug prasmės, bet muziką kuriu intuityviai. Tai reiškia, kad nenustatau jokių tikslių pamatų prieš pradėdamas darbą, neapsiriboju jokiomis taisyklėmis.

Kaip susibičiuliavai su Ghostly International?
Jiems patiko Treny. Iš pradžių jie paprašė manęs sudalyvauti kompiliacijoje SMM: Context. Vėliau susitikome Niujorke ir jie paprašė demo.

Kokia tikimybė pamatyti tave gyvai Lietuvoje?
Maždaug 80%. Šiuo metu vyksta derybos dėl pasirodymo Klaipėdoje birželio mėnesį. Tad tikimybė gan didelė.

Išvardink, prašau, tavo top trys albumus 2011-ais metais.
Na, nelabai orientuojuosi, kas pastaruoju metu dedasi įrašų rinkoje.
Man patiko Villalobos/Lodenbauer albumas Re:ECM ir Hauschka Salon des Amateurs. Juk tai 2011 metų leidiniai, ar ne?

Jau galvoju apie Klaipėdą ir tikiuosi, kad Jacaszek pasirodymas nesitaps su kuriomis nors Euro 2012 rungtynėmis.

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.