„MakSim, MakSim!!!“ – penktadienį klykėme drauge su į „Utenos pramogų areną“ susirinkusia paauglių minia. Labai nenustebkite. Suru.lt kolektyvui Rusijos pop muzika nėra tabu: rudenį lankėmės DDT koncerte, todėl praleisti vienos populiariausių mūsų didžiosios kaimynės atlikėjų pasirodymo negalėjome ir šįkart, nekreipdami dėmesio į tai, kad mūsų vyr. redaktoriui, kuris tuo pat metu šildėsi „Rammstein“ ugnyse, tokia muzika per 3 sekundes sukelia alergiją. Žinoma, skubame pasidalinti įspūdžiais iš pirmų lūpų.


Tiems mūsų skaitytojams, kuriems MakSim vardas visiškai nieko nesako, sufleruojame, kad MakSim – 26erių metų amžiaus Marinos Abrosimovos pseudonimas. Jos diskografijoje kol kas viso labo tėra trys albumai. Skaičius nedidelis, tačiau pirmųjų dviejų bendri pardavimo tiražai jau perkopė per 3 milijonus. O tai, sutikite, įspūdinga atlikėjai, dainuojančiai savo kūrybą. Stilius – pop, tačiau tiek koncertuose, tiek įrašinėjant albumus, yra naudojami „gyvi“ instrumentai.


Šis MakSim koncertas Vilniuje – antrasis. Pirmą kartą dainininkę galėjome matyti lygiai prieš 2 metus. Tąkart buvo pristatinėjamas albumas „Мой рай“, šis pasirodymas susijęs su pernai pasaulį išvydusia „Одиночка“.


Akivaizdu, kad per tuos porą metų MakSim statusas pasikeitė, nes buvo pakviesta apšildančioji atlikėja. Ja koncerte Vilniuje tapo keletą metų mūsų šalyje gyvenanti baltarusė Veronika Gordijevskaja, kuri pranešimuose spaudai giriasi, kad „nėra dar viena skandalais šlovės siekianti vienadienė pop „žvaigždutė““, tačiau užmiršta paminėti apie jau vykstančius teismus, kuriuose atlikėjos vadybininkas kaltinamas apgaule iš banko pasisavinęs apvalią sumelę. Koncerte Veronika savo 20 minučių darbą atliko gerai, pasireklamavo, sudainavo keletą rusiškų, keletą angliškų bei vieną lietuvišką dainą. Beje, pagal išvaizdą ši mergina man primena „šeškę“ Kariną Krysko.


MakSim pasirodymas nuo pirmojo skyrėsi iš esmės tik tuo, kad nebebuvo šokėjų ir 30 minučių pertraukos. Šį kartą visas maždaug 1,5 val.  trukmės koncertas buvo vientisas. Tiesa, dainininkė buvo išbėgusi persirengti, tačiau pauzę užpildė grupės muzikantai (du gitaristai, klavišininkas ir būgnai), improvizavę pagal MakSim dainų melodijas. Tiems, kurie sėdėjo toli nuo scenos, padėjo du ekranai. Juose be koncerto vaizdo dar buvo rodomos ir ištraukos iš dainininkės video klipų. Kaip ir pridera, gerbėjai išgirdo didžiausius Maksim hitus iš ankstesniųjų, bei, jei gerai suskaičiavau, tik 4 dainas iš naujausiojo albumo. Keistokas pristatymas.


Antroji koncerto daina „На радиоволнах“ parodė pirmuosius publikos gyvybės ženklus, o penktoji, pirmasis hitas „Ветром стать“, pademonstravo ir jos balsą. MakSim nevengia koncertų metu ant scenos pasikviesti gerbėjus ir su jais sudainuoti kurią nors dainą. Tokio cirko kaip prieš du metus, kai pakviesta mergina vietoj dainavimo stengėsi mobiliuoju telefonu įamžinti save su atlikėja, šįkart nebuvo, nes dainininkei į pagalbą iš minios buvo perduota mažametė Ieva, kurį pamažu įsidrąsino ir pabaigoje visai smagiai traukė „Сон“ priedainį, MakSim tyliai į ausį sufleruojant kai kurias teksto eilutes.


Antroje koncerto dalyje ėmė šiek tiek streikuoti garsas, vienos dainos metu dainininkė kreipėsi į garso operatorius, su prašymu pagarsinti instrumentus jos ausinėse, tuo tarpu salėje viskas buvo priešingai – kur kas geriau girdėjome grupę nei pačią atlikėją. Dainai „Лучшая ночь“ akustine gitara sau akompanavo pati MakSim, prieš tai palinksminusi publiką ir sutraukusi trumpą „čiastuškę“ pirštų apšilimui.


Koncertui artėjant į pabaigą, MakSim dar kartą kreipėsi į susirinkusiuosius su klausimu, kokią dainą jai padainuoti. Iš keleto minios pasiūlytų variantų buvo pasirinkti du – „Чужой“ ir „Знаешь ли ты“. Po trumpo improvizuoto balsavimo nugalėjo pastarasis supermegaultrahitas. Dainuojant videoekranuose buvo rodomi kažkokio anime filmuko fragmentai. Publika pasiekė ekstazę, iš kurios neleido išeiti „Трудный возраст“, kurią balsu baubė visos arenoje susirinkusios paauglės.


Pabaiga, nusilenkimai, ovacijos, pabėgimas nuo scenos, reikalavimas bisui, atliekama „Весна“, dar kartą  nusilenkimai, tikroji pabaiga.


Nepaisant to, kad MakSim Rusijoje tapo megažvaigžde, jai gerbėjai liko labai svarbūs, todėl maždaug po 15 minučių, salei ištuštėjus, ji grįžo ant scenos ir daugiau nei 20 minučių kantriai dalino autografus visiems norintiesiems. Lygiai kaip ir pirmajame koncerte.

[nggallery id=107]


įvertinimas – 6/10. paprastas, neišsiskiriantis gyvo garso koncertas, tokį lengvai galima padaryti bet kokiame bare. Aš, eidamas į koncertą, tikiuosi kažko daugiau nei pamatyti pačią atlikėją ir išgirsti ją dainuojant  dainas, kurios minimaliai skiriasi nuo įrašų albumuose, nes gyvas garsas suteikia galimybes instrumentinėms improvizacijoms. Apie garsą jau užsiminiau, broką šviesose galima įžiūrėti nuotraukose – pataupyta, nors bilietų kainos liko identiškos: 60-120 lt. Kita vertus, šiltas MakSim bendravimas, elgesys su publika atsveria kiekvieną litą. Būtent jo reikėtų pasimokyti didžiajai daliai Marijos žemės „žvaigždžių“.

Bangos Koncertai Sūru

3 Replies to “MakSim – neįspūdingai, bet šiltai (foto)”

Leave a Comment

Your email address will not be published.